eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Fałszywe antywirusy na Skype'ie

Fałszywe antywirusy na Skype'ie

2011-09-26 10:54

Fałszywe antywirusy na Skype'ie

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, ostrzega użytkowników Skype'a po odkryciu zautomatyzowanego ataku, mającego na celu rozprzestrzenianie fałszywych programów antywirusowych.
Użytkownicy Skype'a otrzymują niechciane połączenia w postaci generowanych komputerowo wiadomości głosowych, ostrzegających użytkowników, że bezpieczeństwo ich komputerów nie jest up-to-date, kierując ich do specjalnej strony internetowej, gdzie są proszeni o podanie informacji osobistych i zapłatę w celu pobrania oprogramowania do "naprawy" komputera.

Komunikaty głosowe z automatycznych połączeń mówią:
"Uwaga: to jest automatyczna wiadomość systemu komputerowego. Usługa ochrony twojego komputera jest niekaktywna. Aby włączyć ochronę komputera i naprawić problem, przejdź do [LINK]."

"Ponieważ coraz więcej osób zapoznaje się z trikami wykorzystywanymi przez oszustów internetowych i cyberprzestępców, oszuści są zmuszeni do znajdowania coraz to nowszych sztuczek socjotechnicznych. Fałszywy antywirus lub scareware jest tego dobitnym przykładem; wykorzystuje pełnych obaw użytkowników, aby ci odwiedzili podejrzane strony," powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos. "Osobiście nie zaufałbym żadnemu produktowi, który reklamuje się za pomocą spamu przez Skype'a i prezentuje się w tak podstępny sposób."

Użytkownicy Skype'a, jesli chcą z tym walczyć, muszą być uważni co do swoich ustawień prywatności. Można uniknąć niechcianych połączeń Skype poprzez dostosowanie ustawień prywatności tak, by tylko osoby z twojej listy kontaktów mogły się z tobą skontaktować."

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: