eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Telewizyjne serwisy informacyjne VI 2011

Telewizyjne serwisy informacyjne VI 2011

2011-08-08 00:16

Telewizyjne serwisy informacyjne VI 2011

Udział procentowy materiałów w podziale na najbardziej medialne tematy oraz programy © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Agencja informacyjna PRESS-SERVICE Monitoring Mediów kontynuowała w czerwcu 2011 roku badanie zawartości głównych wydań czterech telewizyjnych serwisów informacyjnych o największej liczbie widzów. Z analizy wynika m.in., że największą liczbą tematów pochwalić się może "Panorama". W czerwcu było ich 347. Na drugiej pozycji uplasowały się "Wydarzenia" z liczbą 315 reportaży. "Wiadomości" w minionym czasie poruszyły 307 spraw, natomiast "Fakty", analogicznie do miesięcy wcześniejszych, najmniej, bo 265.

Przeczytaj także: Co proponują serwisy informacyjne TV?

W analizowanym miesiącu średnia liczba reportaży przypadająca na jeden serwis dla „Panoramy” wynosi ok. 12, dla „Wydarzeń” i „Wiadomości” – 10, a dla „Faktów” – ok. 9 materiałów.

Znacząca część analizowanego materiału to reportaże odredakcyjne. W czerwcu najczęściej krótkie reportaże emitowały „Fakty”. Było ich 76, co oznacza wzrost w stosunku do maja. Na drugiej pozycji uplasowały się „Wydarzenia” z liczbą 60 minireportaży. Wynik ten jest zaskoczeniem, gdyż to w przypadku serwisu informacyjnego Polsatu zwykle odnotowywano najmniejszą liczbę takich materiałów. Trzecie miejsce należy do „Panoramy” z liczbą 53. Natomiast „Wiadomości” w minionym miesiącu pokazały 31 minireportaży. W przypadku wszystkich serwisów, z wyjątkiem „Panoramy”, odnotowano wzrost tego typu materiałów.

Najpracowitsi dziennikarze

Najaktywniejszymi dziennikarzami czerwca okazali się Anna Morawska z „Panoramy” i Marcin Szewczak z „Wiadomości”. Zrealizowali po 22 materiały. Tomasz Machała z „Wydarzeń” jest autorem 21 reportaży, natomiast Dariusz Prosiecki z „Faktów” – 20. Jan Mikruta i Maria Stepan również zrealizowali w czerwcu po 20 materiałów.

Anna Morawska zajmowała się głownie sprawami społecznoobyczajowymi, a także informowała o zakażeniu bakterią e-coli. Marcin Szewczak jest autorem materiałów na temat kryzysu w Grecji, ataku hakerów, wysokich temperatur czy burz występujących w Polsce.

fot. mat. prasowe

Udział procentowy materiałów w podziale na najbardziej medialne tematy oraz programy

Udział procentowy materiałów w podziale na najbardziej medialne tematy oraz programy

Tematyczne trendy

Najczęściej reprezentowanym rodzajem tematu w czerwcu była tradycyjnie polityka. Dziennikarze zajęli się ponadto kwestiami określonymi jako tematy społeczne i obyczajowe. W czerwcu ważnymi okazały się również sprawy związane z tragediami, katastrofami, wypadkami. Uwagę mediów przykuły także, głownie z uwagi na opóźnienia w budowie autostrady A2, tematy związane z transportem i drogami. W pierwszej piątce najbardziej popularnych wątków znalazły się również ekonomia i gospodarka.

Kwestie polityczne

fot. mat. prasowe

Udział procentowy wystąpień przedstawicieli partii, rządu oraz Prezydenta w podziale na analizowane

Udział procentowy wystąpień przedstawicieli partii, rządu oraz Prezydenta w podziale na analizowane programy

Serwisy informacyjne najwięcej miejsca poświęciły tematom politycznym. W mediach pojawił się m.in. temat politycznej przyszłości PJN-u. Informowano o zmianie na stanowisku prezesa nowej partii oraz wstąpieniu Joanny Kluzik-Rostkowskiej w szeregi PO. Dużo miejsca poświęcono wyborom parlamentarnym, kampanii, tworzeniu list wyborczych. Z zainteresowaniem mediów spotkały się na przykład działania Grzegorza Napieralskiego, który na początku miesiąca poznawał tajniki pracy górników. Informowano ponadto o konwencji młodych PiS, a także konwencji PO w Gdańsku. Zainteresowano się pojawieniem się Władysława Kozakiewicza w PSL. Natomiast wizyta Angeli Merkel w Polsce została odnotowana jako ważna dla poprawy naszych stosunków z Niemcami oraz ugruntowania pozycji Polski na arenie europejskiej. Dziennikarze informowali ponadto o raporcie komisji Jerzego Millera, a także „Białej księdze katastrofy smoleńskiej”. Znaczącą cześć medialnej przestrzeni poświęcono tematom związanym z przygotowaniami do objęcia przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej.

 

1 2 3

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: