eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepsze letnie festiwale muzyczne w Europie 2011

Najlepsze letnie festiwale muzyczne w Europie 2011

2011-06-03 00:05

Najlepsze letnie festiwale muzyczne w Europie 2011

Pierwsza 10 ogólnego rankingu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Havas Sports & Entertainment zaprezentował wyniki badań i obserwacji, prowadzonych na 21 rynkach europejskich, wśród 64 najważniejszych festiwali muzycznych. Rezultaty wskazują na państwa oraz imprezy, dostarczające najbardziej ekscytujących doznań. Jest to jedno z największych tego typu przedsięwzięć badawczych w obszarze rozrywki muzycznej, które ma stanowić praktyczny przewodnik zarówno dla konsumentów, jak i dla potencjalnych sponsorów. Jedną z głównych obserwacji wypływających z przygotowanego raportu jest fakt, iż festiwale muzyczne w Polsce oferują największą wartość, w porównaniu do ceny. Dodatkowo Polska jest jedynym krajem, którego wszystkie główne festiwale znalazły się w pierwszej dwudziestce. W klasyfikacji ogólnej najlepiej oceniono irlandzki Oxegen Festival.

fot. mat. prasowe

Pierwsza 10 ogólnego rankingu

Pierwsza 10 ogólnego rankingu

Pięć głównych wniosków wynikających z przygotowanego raportu przedstawia się następująco:
  • Irlandzki Oxegen Festival zajmuje pierwsze miejsce, z niewielką przewagą nad brytyjskimi festiwalami Glastonbury i V Festival.
  • Polskie festiwale oferują konsumentom największą wartość w porównaniu do ceny.
  • Norwegia zapewnia najlepszą organizację.
  • Brytyjski Download Festival jest na czele rankingu w kategorii mediów społecznościowych.
  • Sponsoring nie wpływa na obniżenie wrażenia autentyczności imprezy.

Europa - największy światowy festiwal muzyczny

Jak czytamy w raporcie, dziesięć najlepszych festiwali na starym kontynencie zawdzięczamy ośmiu różnym krajom. Liderem rankingu jest Irlandia (#1 Oxegen Festival), a tuż za nią plasują się imprezy brytyjskie (#2 Glastonbury, #3 V Festival, #16 T in the Park). Wśród liderów znajduje się także Belgia (#4 Rock Werchter, #5 Pukkelpop), oraz Dania (#6 Roskilde), Serbia (#7 Exit Festival), Węgry (#8 Sziget Festival), Polska (#9 Coke Live Music Festival, #11 Open’er, #12 Przystanek Woodstock, #17 Off Festival) i Norwegia (#10 Øya Festival). Polska jest jedynym krajem, spośród tych posiadających więcej niż jeden festiwal, którego wszystkie główne imprezy muzyczne znalazły się w pierwszej dwudziestce.

fot. mat. prasowe

Pierwsza 10 – Największa wartość

Pierwsza 10 – Największa wartość

Duża wartość czeka na wschodzie

Europa wschodnia ma zdecydowanie najsilniejszą pozycję w rankingu efektywności kosztowej organizowanych festiwali. Sześć z dziesięciu najtańszych imprez muzycznych w Europie ujętych w klasyfikacji Havas Sports & Entertainment, wywodzi się ze wschodu. Tanio w tym wypadku nie oznacza bynajmniej słabej jakości. Pomimo niskich cen (€25,5 za wejściówkę wraz z miejscem na kempingu), serbski Exit Festival znalazł się na wysokim 7 miejscu w ogólnej klasyfikacji. Polska zdecydowanie dominuje, zajmując pierwsze trzy miejsca w tym zestawieniu.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.