eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Laser tańszy niż "plujka"

Laser tańszy niż "plujka"

2004-11-13 00:05

Firma Xerox udostępnia na swojej stronie internetowej kalkulator, umożliwiający porównanie kosztów pracy drukarek atramentowych i laserowych. Firma zachęca do zamiany tradycyjnych "plujek" na drukarki laserowe. Przedstawiciele Xerox przekonują, że nadszedł już moment, kiedy używanie drukarki laserowej stało się bardziej opłacalne, niż korzystanie z technologii atramentowej.

Przeczytaj także: Tanio i w kolorze

"Z przeprowadzonych przez Xerox badań wynika, że średni koszt wydruku na monochromatycznej drukarce atramentowej wynosi ok. 0,30 zł" – powiedział Arkadiusz Chłopik, Product Manager w Xerox Polska. "Koszt zakupu takiej drukarki jest wciąż mniejszy, niż jednorazowy wydatek na drukarkę laserową, jednak zwrot z inwestycji w drugim przypadku może nastąpić już po 6 miesiącach eksploatacji drukarki czarnobiałej lub po roku eksploatacji drukarki kolorowej. Koszt druku na urządzeniach laserowych jest średnio o 50 do 75 procent niższy. Najtańszą laserową drukarkę monochromatyczną Xerox Phaser 3121 można zakupić już za 849 złotych brutto."

Drukarki laserowe są znacznie wydajniejsze od atramentowych. Pracują zwykle z prędkością od 3 do 5 razy większą od urządzeń atramentowych. Lasery posiadają dużą funkcjonalność (dodatkowe podajniki, druk w dupleksie, karta sieciowa) i możliwość rozbudowy. Urządzenia te mogą być zarządzane z jednego komputera podłączonego do sieci. Rozmiary najnowszych modeli drukarek laserowych są zbliżone do urządzeń atramentowych. Drukarki laserowe Xerox wyposażone są w pełne tonery startowe, a nie – jak w przypadku atramentowych – niskowydajne kartridże startowe.

Użytkownicy drukarek laserowych nie muszą borykać się z typowymi dla atramentówek problemami, jak zasychające dysze i duży stopień awaryjności. Aktualnie oferowane modele laserowe Xerox skonstruowane są w taki sposób, aby w przypadku awarii możliwa była szybka wymiana wadliwego podzespołu, bez konieczności oddawania do naprawy całego urządzenia.

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Format FVD wkracza na rynek

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: