eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najczęściej cytowane media I 2011

Najczęściej cytowane media I 2011

2011-02-28 13:39

Najczęściej cytowane media I 2011

Najczęściej cytowane media © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Poruszanie wątków związanych z katastrofą pod Smoleńskiem zapewniło mediom wysoką liczbę cytowań. W dużej mierze dzięki temu na liście 15 najbardziej opiniotwórczych mediów znalazł się w styczniu portal onet.pl i informacyjny kanał telewizji publicznej - TVP Info, poinformował Instytut Monitorowania Mediów.
W styczniu najczęściej cytowano Rzeczpospolitą (747) i Gazetę Wyborczą (745). Na kolejnym miejscu znalazła się TVN24 (355), a czołówkę zamknął Dziennik Gazeta Prawna (290).

fot. mat. prasowe

Najczęściej cytowane media

Najczęściej cytowane media


Onet.pl swą obecność wśród najbardziej opiniotwórczych mediów zawdzięcza głównie wywiadowi z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS w rozmowie z onet.pl zasugerował, że Bronisław Komorowski winien jest śmierci kilku osób pod Smoleńskiem. Jego wypowiedź „Gdyby marszałek Komorowski nie był taki małostkowy (…) to te trzy osoby by dzisiaj żyły” była szeroko cytowana i komentowana w mediach, również przez polityków różnych ugrupowań.

TVP Info zdobyło wysoką pozycję dzięki przeprowadzeniu noworocznego wywiadu z Bronisławem Komorowskim. Media podchwyciły sformułowanie prezydenta ”arcyboleśnie proste” w odniesieniu do przyczyn katastrofy smoleńskiej. Wypowiedzi Komorowskiego wzburzyły opozycję, a liczne komentarze polityków w mediach dały TVP Info kolejne punkty w rankingu powołań.

Media powoływały się na Rzeczpospolitą i Gazetę Wyborczą głównie w kontekście rankingów i sondaży. Na drugim miejscu znalazły się doniesienia związane z katastrofą pod Smoleńskiem (Gazeta Wyborcza) oraz informacje ekonomiczne (Rzeczpospolita).

TVN24 największą liczbę powołań zawdzięczała informacjom związanym z katastrofą prezydenckiego samolotu.

Dziennik Gazeta Prawna był w styczniu dla innych mediów źródłem informacji o ustawodawstwie, prawie, ekonomii i finansach.

W styczniowym raporcie ponadto:

Prasa

W rankingu 15 najczęściej cytowanych mediów wysoką pozycję zajął miesięcznik Perspektywy, dzięki nowej edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowywanemu wspólnie z Rzeczpospolitą. Zestawienie cieszy się niesłabnącą popularnością w mediach regionalnych.

fot. mat. prasowe

Najczęściej cytowane tytuły prasowe

Najczęściej cytowane tytuły prasowe


Telewizja

W rankingach szczegółowych styczeń jest kolejnym miesiącem zwycięstw stacji ITI: TVN24 (355) i TVN (157). Na trzecim miejscu z niewielką stratą do TVN uplasowała się TVP Info (129).

fot. mat. prasowe

Najczęściej cytowane stacje telewizyjne

Najczęściej cytowane stacje telewizyjne


 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.