eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jak pracownicy postrzegają rynek pracy?

Jak pracownicy postrzegają rynek pracy?

2011-01-14 10:50

Jak pracownicy postrzegają rynek pracy?

W jakim stopniu jesteś zadowolony z obecnie/ ostatnio wykonywanej pracy? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Analitycy rynku pracy zgodnie twierdzą, że ten rok będzie lepszy dla osób szukających zatrudnienia. Jak jednak wynika z badania "Kandydat 2010", przeprowadzonego dla portalu Pracuj.pl przez firmę Nielsen Polska, sami pracownicy są podzieleni w ocenie swoich szans na znalezienie nowego zajęcia. Za to zdecydowania część z nas jest zadowolona z dotychczasowej pracy.

fot. mat. prasowe

W jakim stopniu jesteś zadowolony z obecnie/ ostatnio wykonywanej pracy?

W jakim stopniu jesteś zadowolony z obecnie/ ostatnio wykonywanej pracy?

Ponad połowa zapytanych przez Pracuj.pl twierdzi, że jest raczej zadowolona z obecnie lub ostatnio wykonywanego zajęcia, a 17% nawet, że bardzo. Najbardziej usatysfakcjonowani są pracownicy wyższego szczebla – swoją pracę lubi 76% kierowników i menedżerów i aż 79% dyrektorów i prezesów.

Nawet wśród osób, których poziom satysfakcji był wysoki (lub dość wysoki) większość nie wykluczała możliwości zmiany pracodawcy w najbliższym czasie – deklarowało tak 53% bardzo zadowolonych i 79% raczej zadowolonych z obecnej lub ostatniej pracy.

Programista - optymista

Choć ponad połowa z ankietowanych (51%) twierdzi, że biorąc po uwagę obecną sytuację na rynku, dobrze ocenia swoje szanse na znalezienie nowej pracy, to w zmianę swojej zawodowej sytuacji nie wierzy aż 44% badanych. Oczywiście o wiele lepiej swoją przyszłą sytuację na rynku pracy postrzegają osoby, które obecnie posiadają zatrudnienie. Pozytywnie do możliwości zmiany pracy podchodzi 57% z nich i tylko 28% aktualnie niepracujących.

fot. mat. prasowe

Jak ocenia Pan/i możliwość znalezienia zatrudnienia przez osoby o podobnym do Pana/i doświadczeniu z

Jak ocenia Pan/i możliwość znalezienia zatrudnienia przez osoby o podobnym do Pana/i doświadczeniu zawodowym, biorąc pod uwagę rynek pracy w Polsce?

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: