eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Kurier na kliknięcie

Kurier na kliknięcie

2004-10-06 13:20

ExpressShipper, program do zarządzania wysyłkami kurierskimi, pomaga przygotować wysyłkę, uzyskać praktyczne informacje dotyczące transportu przesyłek, a przede wszystkim oszczędzić czas.
TNT Express, jedna z największych na świecie firm kurierskich, proponuje swoim klientom aplikację przeznaczoną do administrowania krajowymi i międzynarodowymi wysyłkami kurierskimi.

ExpressShipper przyspiesza i usprawnia proces przygotowywania przesyłek – m.in. uwalnia od konieczności czasochłonnego wprowadzania powtarzających się informacji: wystarczy przygotować odpowiedni szablon, a raz zapisane informacje zostaną przywołane jednym kliknięciem (jest to funkcja szczególnie przydatna w obliczu powtarzających się wysyłek).

Oszczędność czasu zapewnia również wbudowana baza adresowa, dzięki której można w jednym miejscu przechowywać dane o kontrahentach (m.in. teleadresowe) – prosta edycja adresów, a także możliwość importowania danych z innych programów pozwalają na korzystanie z zawsze aktualnej bazy.

ExpressShipper oferuje również opcję wyszukiwania: podając numer referencyjny, dane odbiorcy lub datę wysyłki można szybko odnaleźć szczegółowe informacje o przesyłce – bez konieczności przeszukiwania wielu segregatorów z papierową dokumentacją.

Program umożliwia przygotowanie kompletnej dokumentacji przewozowej – pragnąc np. sporządzić fakturę eksportową wystarczy umieścić w dostępnym za pośrednictwem programu formularzu wymaganą formułę preferencyjną, deklarację celną, dokładny opis towaru i pozostałe – zaznaczone w dokumencie - informacje.

Wystarczy połączenie z internetem, a za pośrednictwem programu można sprawdzać status wysłanych przesyłek i uzyskiwać informacje o aktualnym etapie ich podróży. Dzięki łączności swego komputera z siecią klient szybko oszacuje cenę dowolnej usługi TNT Express (w oparciu o wprowadzone wagi, wymiary, destynacje) oraz jednym kliknięciem zamówi przyjazd kuriera.

Program oferuje ponadto możliwość personalizacji wielu funkcji, m.in. automatycznego – za pośrednictwem poczty elektronicznej - powiadomienia odbiorcy o przesyłce, wysłania do kontrahenta informacji o aktualnym statusie przesyłki, zaś w przypadku stałych klientów – uzyskania informacji o kosztach w oparciu o indywidualny cennik.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

7 wersja ACDSee

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.