eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Trwa budowa BCB Business Park w Gdańsku

Trwa budowa BCB Business Park w Gdańsku

2010-11-28 00:02

Trwa budowa BCB Business Park w Gdańsku

BCB Business Park - wizualizacja © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

30 września 2010 r. Bałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. podpisało z firmą budowlaną Warbud S.A. umowę na wykonanie pierwszego budynku B1 w kompleksie BCB Business Park w Gdańsku Rębiechowie. Zakończenie prac planowane jest na 2015 r.

fot. mat. prasowe

BCB Business Park - wizualizacja

BCB Business Park - wizualizacja

Prace nad wyłonieniem Generalnego Wykonawcy trwały od maja br. Ze względu na wiele ofert, które spłynęły do inwestora, dokładne ich przeanalizowane zabrało aż 4 miesiące. Obecnie trwają już prace ziemne na terenie inwestycji. Budynek B1 będzie posiadał ponad 12 tys. m2 powierzchni całkowitej, 9.250m2 powierzchni biurowej. Pod budynkiem zaplanowano halę garażową na 116 pojazdów. Dodatkowo wokół budynku zaplanowane są miejsca postojowe naziemne oraz atrakcyjnie skomponowana mała architektura (ławki, klomby, miejsca do wypoczynku). Oddanie do użytkowania budynku B1 planowane jest na IV kwartał 2011 roku.

fot. mat. prasowe

BCB Business Park - wizualizacja

BCB Business Park - wizualizacja

BCB Business Park w Gdańsku Rębiechowie planowany jest jako jedna z nowocześniejszych tego typu inwestycji w Trójmieście. W skład kompleksu położonego na działce o powierzchni około 11 ha wchodzi 5 czterokondygnacyjnych budynków biurowych o powierzchni od 11,5 do 12 tys. m2., trzy budynki Centrum Konferencyjno - Wystawienniczego o powierzchni całkowitej ponad 21,5 tys. m2 oraz czterogwiazdkowy hotel, w skład którego wejdzie 130-170 pokoi, restauracje oraz przestrzeń rekreacyjna. Powierzchnia całkowita wszystkich budynków BCB Business Park wynosi około 90 tys. m2.

Bałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. zapewnia, że realizuje przedsięwzięcie, kierując się nie tylko badaniami potrzeb przyszłych najemców, ale również czerpiąc wzorce z najlepszych tego typu projektów na świecie. Lokalizacja inwestycji w odległości 5 min spacerem od lotniska im. Lecha Wałęsy a także bliskość węzłów komunikacyjnych (obwodnica Trójmiasta, planowana Kolej Metropolitalna) jest idealna zarówno z punktu widzenia przyszłych pracodawców jak i pracowników kompleksu.

fot. mat. prasowe

Rzut ogólny inwestycji

Rzut ogólny inwestycji

Zakończenie całej inwestycji BCB Business Park planowane jest na 2015 rok. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 500 mln zł.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.