eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Koncepcje zarządzania

Koncepcje zarządzania

2010-11-08 13:25


Ciekawostka 9 – Kierownik ma za zadanie… oczami szkoły humanizacyjnej

Kierownik w organizacji ma pełnić rolę nieformalnego przywódcy, wywierającego osobisty wpływ na podwładnych. Jego głównym obowiązkiem jest tworzenie odpowiedniego klimatu psychospołecznego, który zapewnia satysfakcję z wykonywanej pracy. Kierownik ma też obowiązek stworzenia takich form więzi społecznych, w których emocjonalne zachowanie jednostek przekształca się w obiektywnie racjonalne działanie na rzecz organizacji. Przez odpowiednie manipulowanie bodźcami kierownik może spowodować pożądane zachowanie podwładnych.

Ciekawostka 10 – Kierownik ma za zadanie… oczami współczesnego podejścia do organizacji

Kierownik ma pełnić w firmie rolę przywódcy. Powinien stwarzać warunki działania podwładnych, w których następuje integracja celów indywidualnych z zespołowymi. Problemy w kierowaniu (także w podejmowaniu decyzji) wynikają z niezrozumienia celów przez podwładnego oraz stylu kierowania ignorującego podstawowe potrzeby pracowników. Kontrola powinna dotyczyć przede wszystkim wyników, nie zaś przebiegu działania podwładnych (precz z masowym mikrozarządzaniem).

fot. mat. prasowe
10 wymienionych powyżej rzeczy to jedynie wycinek większego zbioru absolutnych podstaw zarządzania. Więcej ciekawostek m.in. o jakości, o kaizen, o marketingu relacji, organizacji sieciowej, outsourcingu, zarządzaniu innowacjami, znajdziesz w książce „Koncepcje zarządzania” Małgorzaty Czerskiej i Agnieszki A. Szpitter XXXX (red. nauk.) (Wydawnictwo C.H. Beck, 2010).

poprzednia  

1 2 3

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: