eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitory LCD Acer z serii H4

Monitory LCD Acer z serii H4

2010-08-04 00:01

Monitory LCD Acer z serii H4

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Acer wprowadziła do sprzedaży monitory z serii H4. W skład serii H4 wchodzą dwa modele o przekątnych wyświetlacza 24" oraz 23" i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Oba modele mają format 16:9 pozwalający na oglądanie filmów bez czarnych pasów oraz z zachowaniem oryginalnych proporcji obrazu.
W celu zapewnienia odpowiedniego efektu wizualnego, podstawa monitora jest otoczona przezroczystym pierścieniem, natomiast przycisk wyłącznika jest atrakcyjnym akcentem podkreślającym nowoczesny wygląd. Nowe monitory wyróżniają się zgrabną konstrukcją, którą podkreśla elegancka, czarna rama o wysokim połysku oraz zaokrąglona podstawa. Oba modele są wyposażone w regulację nachylenia wyświetlacza, pozwalającą na ustawienie optymalnego kąta widzenia.

Monitory z serii H nadają się do nowoczesnych gier o rozdzielczości Full HD oraz zastosowań multimedialnych. W monitorach zastosowano panel o skróconym czasie przejścia szarość-szarość, co przekłada się na wyższą jakość ruchomego obrazu. Krótki czas reakcji 2 ms pozwala na zmniejszenie efektu smużenia, a tym samym na uzyskanie realistycznego, płynnego obrazu gwarantującego pełną satysfakcję z gier i filmów.

Dynamiczny współczynnik kontrastu 80 000:1, optymalizowany przez funkcję Acer Adaptive Contrast Management, umożliwia poprawę stopniowania barw oraz odwzorowania szczegółów, zwłaszcza w przypadku ciemnych oraz jasnych scen. Połączenie współczynnika kontrastu oraz dużej jasności 300 cd/m2 zapewnia dobrą jakość obrazu. Szeroki kąt widzenia 160° w poziomie sprawia, że obraz na monitorze jest dobrze widoczny praktycznie z każdego miejsca.
Cyfrowe interfejsy HDMI i DVI z obsługą protokołu HDCP pozwalają na wyświetlanie filmów z zachowaniem dobrej jakości obrazu i dźwięku, a także umożliwiają podłączenie najpopularniejszych urządzeń cyfrowych, takich jak odtwarzacze DVD, cyfrowe tunery telewizyjne, czy konsole do gier. Monitory z serii H4 są też wyposażone we wbudowane głośniki.

Monitory Acer H4 nie mają już tradycyjnych przycisków na panelu przednim, ponieważ są wyposażone w przyciski dotykowe Acer SensorTouch, które umożliwiają obsługiwanie menu ekranowego. Przyciski pojemnościowe, reagujące na dotknięcie palcem, są wbudowane w zaokrąglony obszar pod wyświetlaczem i mają dyskretny wygląd, ponieważ nie posiadają elementów mechanicznych. Technologia SensorTouch pozwoliła na zaprojektowanie obudowy monitora z gładkim i błyszczącym panelem sterowania, natomiast sekwencyjne podświetlanie diodami LED podczas włączania monitora daje atrakcyjny efekt wizualny.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: