eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Viessmann inwestuje w Legnicy

Viessmann inwestuje w Legnicy

2010-07-28 00:17

Firma Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy - producent systemów grzewczych, podpisała umowę ze Strefą Aktywności Gospodarczej Sp. z o.o. na dzierżawę i zagospodarowanie na cele produkcyjne hangaru położonego w pobliżu lotniska. Jeszcze w tym roku ruszy w nim produkcja proekologicznych bloków energetyczno - cieplnych stosowanych w biogazowniach warta kilka milionów euro. Docelowo przy produkcji pracę znajdzie 100 osób.
Zakłady Produkcyjne Viessmann zajmą się produkcją bloków energetyczno-cieplnych do biogazowni, a także innych podzespołów grzewczych. Zakład powstanie w jednym z hangarów, znajdujących się przy legnickim lotnisku, wydzierżawionym przez Viessmann Sp. z o.o. od SAG Sp. z o.o. Viessmann zainwestuje w modernizację budynku kilka milionów złotych. Docelowa produkcja będzie warta kilka milionów euro. Umowa na dzierżawę została zawarta na 15 lat. Firma Viessmann została wyłoniona przez SAG na drodze przetargu. Viessmann Legnica zaproponował najbardziej korzystną ofertę cenową, jak również zagwarantował szybkie uruchomienie produkcji i zatrudnienie. Już w sierpniu rozpocznie się rekrutacja pierwszych 30 pracowników. Docelowo w nowym zakładzie produkcyjnym Viessmann w Legnicy znajdzie pracę w sumie 100 osób.

"Poszukujemy specjalistów, elektryków, spawaczy i monterów. Chcemy ruszyć z produkcją już na przełomie września i października" - mówi Tomasz Tomczak- członek Zarządu Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy.

Inwestycja ta to szansa rozwoju dla miasta Legnica oraz regionu. Firma Viessmann już od 10 lat inwestuje w tym mieście. W 2000 roku w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstał Zakład Produkcyjny Viessmann Technika Grzewcza, w którym przy produkcji kotłów grzewczych i podzespołów do urządzeń techniki grzewczej pracuje już 500 osób.

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.