eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Roaming w Plusie - nowe ceny

Roaming w Plusie - nowe ceny

2010-07-01 00:14

Roaming w Plusie - nowe ceny

© fot. mat. prasowe

Od 1 lipca 2010 r. Plus wprowadza zmiany związane z korzystaniem z roamingu w krajach Unii Europejskiej i krajach stowarzyszonych. Zmiany wynikają z wejścia w życie odpowiednich przepisów Parlamentu Europejskiego.
Obowiązujące od 1 lipca br. modyfikacje dotyczą:
  • opłat za połączenia telefoniczne otrzymane w roamingu oraz za wysłanie wiadomości SMS;
  • automatycznego włączenia usługi „Limiter Data w roamingu” dla wszystkich klientów abonamentowych sieci Plus;
  • zasad korzystania z Poczty Głosowej.

fot. mat. prasowe

Bez zmian pozostają opłaty za wykonywanie połączeń telefonicznych w roamingu w ramach Unii Europejskiej i krajów stowarzyszonych i wynoszą 1,79 zł brutto za minutę.

Od 1 lipca wszystkim klientom abonamentowym zostanie bezpłatnie włączona usługa „Limiter DATA w roamingu”. Polega ona na ustawieniu limitu na pakietową transmisję danych w krajach Unii Europejskiej oraz w krajach stowarzyszonych.

W ramach usługi klienci otrzymują powiadomienia, w formie bezpłatnych wiadomości SMS, informujące o wykorzystaniu limitu na usługi oparte na pakietowej transmisji danych w roamingu. Limit dla każdego klienta wynosi 200 zł brutto. Po wykorzystaniu 40%, 80% oraz 100% limitu, wysyłany jest SMS informujący o tym zdarzeniu. Po przekroczeniu całkowitego limitu, usługi oparte na pakietowej transmisji danych są blokowane. „Limiter DATA w roamingu” daje gwarancję, że nie zostanie przekroczona kwota 200 zł, należy jednak pamiętać, że może zadziałać w trakcie pobierania dużego pliku, co spowoduje konieczność pobrania go ponownie po odblokowaniu limitu

Odblokowanie limitu jest możliwe po wysłaniu wiadomości SMS o treści ODBLOKUJ pod numer 8802 (numer bezpłatny w kraju, za granicą opłata zgodna z taryfą klienta) lub przez połączenie z IVR 48 605 020 010 (numer bezpłatny w kraju i w roamingu). Odblokowania limitu można dokonać w trakcie trwania sesji transmisji danych lub jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Klienci, którzy nie chce korzystać z usługi „Limiter DATA w roamingu” powinni wysłać SMS o treści NIE pod numer 8801 (numer bezpłatny w kraju, za granicą opłata zgodna z taryfą klienta).

Od 1 lipca zniesione zostają w krajach Unii Europejskiej opłaty za połączenie przychodzące w roamingu, które zostało przekierowane na skrzynkę Poczty Głosowej w kraju (przy przekierowaniach warunkowych). Bez zmian natomiast pozostają opłaty za świadome działania abonentów czyli odsłuchanie oddzwaniającej Poczty Głosowej w roamingu lub połączenie z Pocztą Głosową.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Telefony z aparatem - ranking

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.