eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Eurocentrum - biurowiec w Warszawie

Eurocentrum - biurowiec w Warszawie

2010-06-21 00:20


Wśród zieleni
Biurowiec Eurocentrum ma oferować najemcom wiele udogodnień, m.in. sprawną komunikację wewnątrz budynku, obecność punktów handlowo-usługowych i powierzchni wspólnych z naturalną roślinnością. Inwestor zapewnia, że zielone atria i ściana naturalnej zieleni w głównym holu to rozwiązania wyjątkowe w tej klasie budynków. Mają one pełnić ważną funkcję w systemie wymiany powietrza, tworząc naturalny, przyjazny mikroklimat.

Wewnętrzny pasaż
Na parterze budynku hol wejściowy łączy się z dwupiętrowym pasażem, który tworzy wewnętrzną ulicę. Znajdzie się tam przestrzeń dla kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Dzięki temu pracownicy, nie wychodząc z biurowca, zyskają np. możliwość zjedzenia posiłku czy skorzystania z usług banku. Inny charakterystyczny element przestronnego holu to mała architektura.

Elastyczne powierzchnie

Biurowiec ma gwarantować elastyczne dostosowanie powierzchni do różnych koncepcji, np. układu gabinetowego lub otwartego tzw. open space. Ekonomiczne podziały powierzchni z ograniczonym do minimum współczynnikiem powierzchni wspólnej (add-on factor) to z kolei możliwość racjonalnego gospodarowania powierzchnią najmu. Obsługę kondygnacji zapewni 18 wind zgrupowanych w trzech niezależnych pionach komunikacyjnych. Dodatkowe windy mają usprawniać komunikację z poziomów parkingowych.

Parkingi

Do dyspozycji najemców oddany zostanie biurowy parking. Będzie on liczył 611 miejsc postojowych na 3 kondygnacjach podziemnych oraz 158 miejsc naziemnych, w tym 109 ogólnodostępnych.

Architektura
Budynek Eurocentrum uzupełnia pierzeję ulicy. Inwestor uważa, że przyczyni się to do wprowadzenia ładu architektonicznego w okolicy. Duże przeszklenia, połączenie kamienia, stali i aluminium na zewnątrz i w przestrzeniach wspólnych mają dawać poczucie komfortu i podkreślać prestiżowy charakter kompleksu. Wzrok przechodniów mają przykuwać zielone wewnętrzne patia przypominające wiszące ogrody.
Projektem Eurocentrum zajęła się pracownia PRC Architekci.

poprzednia  

1 2

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: