eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Poleczki Business Park: II etap

Poleczki Business Park: II etap

2010-05-05 12:31

Poleczki Business Park: II etap

Poleczki Business Park - II etap © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W związku z dużym zainteresowaniem Poleczki Business Park ze strony najemców i dynamiczną jego komercjalizacją, inwestorzy zdecydowali się przyspieszyć realizację projektu. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa drugiej fazy.
Inwestorzy Poleczki Business Park planują rozpocząć budowę kolejnego etapu jesienią 2010 r. Czteropiętrowe budynki (B1 i C1) zaprojektowane przez pracownię RKW, zaoferują łącznie 21 tys. m kw. powierzchni biurowej. Według planów druga część inwestycji ma zostać oddana do użytku pod koniec 2011 roku. Całość zostanie ukończona do końca roku 2017.

fot. mat. prasowe

Poleczki Business Park - II etap

Poleczki Business Park - II etap

Poleczki Business Park to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Projekt jest realizowany etapami przez UBM Realitaetenentwicklung AG oraz CA Immo International przy ulicy Poleczki – na południowych obrzeżach Mokotowa, w pobliżu warszawskiego portu lotniczego Okęcie, to szereg budynków biurowych; hotel; zaplecze logistyczne oraz wolnostojący budynek parkingowy. Pierwsi najemcy wprowadzą się do inwestycji z początkiem czerwca 2010 r. Kolejni użytkownicy będą sukcesywnie zajmować dwa pierwsze budynki, na które składa się 38 tys. m kw. powierzchni biurowej i 7 tys. m kw. powierzchni usługowej.

Do dyspozycji najemców i ich gości, inwestor odda łącznie w całym obiekcie ponad 3 tys. miejsc postojowych dla aut, usytuowanych przed budynkami, w garażu podziemnym oraz w planowanym wolnostojącym parkingu wielopoziomowym. Dodatkowo wprowadzona zostanie usługa zapewniająca bezpośrednie połączenie z najbliższą stacją metra tzw. shuttle bus.

fot. mat. prasowe

Poleczki Business Park - II etap

Poleczki Business Park - II etap

W pobliżu budowy powstają dwie drogi ekspresowe S-2 i S-7, łączące lotnisko z ulicą Puławską i Marynarską. Natomiast ulica Poleczki została już zmodernizowana i połączona z lotniskiem za pomocą wiaduktu. Poleczki Business Park jest dogodnie skomunikowane trzema liniami autobusowymi, dzięki którym można dotrzeć do stacji metra Imielin lub Wilanowska, a stamtąd do Śródmieścia.

W Poleczki Business Park miała miejsce największa transakcja najmu 2009 roku – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała, za pośrednictwem Kancelarii Brochocki, umowę na wynajem 16,5 tys. m kw. powierzchni biurowej. Obecnie wynajętych jest już ponad 80% pierwszej fazy.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: