eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Assistance komunikacyjny najpopularniejszy

Assistance komunikacyjny najpopularniejszy

2010-04-22 14:01

Assistance komunikacyjny najpopularniejszy

Jakie ubezpieczenie assistance Pan(i) posiada? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Europ Assistance Polska przeprowadziła drugie ogólnopolskie badanie świadomości assistance. Celem badania było określenie poziomu świadomości assistance wśród Polaków oraz preferowanych usług assistance, jak również sposobów ich komunikacji i dystrybucji.
Wyniki badania pokazują, że 27% Polaków posiada ubezpieczenie assistance, zaś co czwarty badany z tej grupy faktycznie dotychczas korzystał z tej pomocy. Najczęściej były to osoby pomiędzy 18-35 rokiem życia (58,3%) zamieszkujące duże i średnie miasta. Z takiej pomocy częściej niż raz w roku korzysta 17,4% ankietowanych.

fot. mat. prasowe

Z jakich usług assistance Pan(i) korzystał(a)?

Z jakich usług assistance Pan(i) korzystał(a)?
Nadal najbardziej popularną usługą assistance w zakresie wykorzystywania jest assistance komunikacyjny, 82,6% ankietowanych do tej pory korzystało z tego rodzaju assistance. W porównaniu z ubiegłorocznym badaniem jest to wzrost o 10 punktów procentowych. Pomoc medyczną wskazało 16,7% badanych (15,6% w 2009 roku), z pomocy domowej (ślusarz, elektryk, hydraulik) skorzystało 8% respondentów (spadek o 1% w porównaniu z rokiem ubiegłym), zaś assistance w podróży wykorzystane zostało przez 5,1% badanych (spadek o 5% w porównaniu z ubiegłorocznym badaniem).

fot. mat. prasowe

W ramach jakiego produktu otrzymał(a) Pan(i) ubezpieczenie assistance?

W ramach jakiego produktu otrzymał(a) Pan(i) ubezpieczenie assistance?

Najwięcej ankietowanych otrzymało assistance w ramach ubezpieczenia AC lub OC - 86,7% wskazań. W porównaniu z zeszłorocznymi wynikami jest to wzrost o 12,2 punktów procentowych. Jako drugie, badani wskazali ubezpieczenie domu lub mieszkania - 22,4% odpowiedzi (15,6% odpowiedzi w 2009 r.). Na trzecim miejscu znalazły się produkty bankowe. Assistance z kontem bankowym otrzymało 11,5% ankietowanych, zaś z kartą kredytową 7,7% respondentów. W porównaniu z pierwszym badaniem jest to wzrost o 7% - konto bankowe oraz o 3,5% - karty kredytowe. Jednocześnie 65% badanych przyznało, że assistance dołączone do produktu bankowego uatrakcyjnia ten produkt. Ponadto, 53,4% ankietowanych skorzystałoby również z innej oferty banku, w którym otrzymało usługi assistance.

fot. mat. prasowe

Jakie ubezpieczenie assistance Pan(i) posiada?

Jakie ubezpieczenie assistance Pan(i) posiada?


Ocena użyteczności poszczególnych programów assistance różni się znacząco w porównaniu z zeszłoroczną. W 2009 roku najbardziej użyteczną, według ankietowanych, była pomoc medyczna -74,2% wskazań. W tym roku, podobny wynik uzyskała pomoc drogowa - 73,1%, zaś plasująca się w tym roku na drugim miejscu pomoc medyczna 55,5% odpowiedzi. Wynikać to może z wyjątkowo uciążliwej w tym roku zimy i jej wpływu na wzrost liczby spraw assistance komunikacyjnego. Na trzecim miejscu w drugim badaniu świadomości assistance znalazła się pomoc udzielona podczas podróży zagranicznej - 50,4 % odpowiedzi ( identyczne wskazania w 2009 r.).

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: