eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › QNAP: czterodyskowe serwery NAS

QNAP: czterodyskowe serwery NAS

2010-03-16 00:04

QNAP: czterodyskowe serwery NAS

© fot. mat. prasowe

Firma QNAP Systems zaprezentowała dwa nowe serwery NAS dedykowane do zastosowań biznesowych - czterodyskowe modele TS-459U-RP i TS-459U-SP w obudowie 1U, przeznaczone do montażu w szafie rackowej. Po wyposażeniu nowych modeli w dyski twarde o pojemności 2TB, każdy z nich zaoferuje 8TB powierzchni na dane.

Przeczytaj także: Serwery sieciowe QNAP Turbo NAS Pro+

fot. mat. prasowe

Serwery uzyskały certyfikat VMware, który gwarantuje kompatybilność z środowiskiem do wirtualizacji vSphere4 (ESX 4.0). Dzięki temu nowe serwery stanowią wydajne rozwiązanie do współdzielenia plików i sprawdzają się m.in. w rozproszonych oddziałach firmy oraz magazynach danych. Dostarczają zarazem zaawansowane aplikacje serwerowe.

VMware's vSphere posiada szybki czas reakcji na zdarzenia i jest pierwszym system operacyjnym oferującym funkcjonalność tzw. chmury, co pozwala m.in. na redukcję kosztów systemów IT.

Istotny element infrastruktury chmury (cloud computing) stanowi serwer sieciowy. Nowe modele QNAP TS-459U-RP i TS-459U-SP z wbudowanym procesorem Intel® Atom™ D-510 1.66Ghz dual-core i pamięcią operacyjną RAM 1GB (DDRII), zapewniają dużą wydajność i niezawodność przy równoczesnej realizacji wielu zadań oraz dużym przepływie danych. Gwarantują przy tym mały pobór mocy.

Model TS-459U-RP posiada redundantny zasilacz – w przypadku awarii jednego z modułów jego obowiązki przejmuje drugi, zapewniając nieprzerwaną pracę urządzenia. Administrator zostanie powiadomiony o zaistniałej sytuacji za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS. Model TS-459U-SP zawiera jeden zasilacz, jednakże istniej możliwość opcjonalnego zamontowania drugiego.

Oba modele obsługują RAID 0/1/5/5+ hot spare/6, JBOD, dodatkowo zaimplementowano funkcję zwiększania pojemności macierzy RAID i migrację między poziomami RAID podczas pracy urządzenia oraz funkcję odbudowy macierzy RAID. W celu zwiększenia bezpieczeństwa danych zmagazynowanych na urządzeniu, oba modele umożliwiają zaszyfrowanie ich 256- bitowym kluczem AES. Obudowa TS-459U-RP i TS-459U-SP zawiera pięć złącz USB i dwa złącza e-SATA, umożliwiające rozszerzenie pojemności całkowitej serwera lub podłączenie drukarki.

W obu przypadkach system składowany jest na DOM-ie urządzenia, zaimplementowano też funkcję harmonogramu automatycznego włączania i wyłączania zasilania, funkcję Wake on LAN i mechanizm S.M.A.R.T. do monitorowania dysków twardych.

Nowe modele mają preinstalowane oprogramowanie w wersji 3.2, które obsługuje w pełni protokół iSCSI, SPC-3 Persistent Reservation wykorzystywany w środowisku wieloklastrowym VMwarer i przy tworzeniu klastrów Hyper-V w Windows Server 2008. Obsługiwane są także mechanizmy MPIO i MC/S zapewniające funkcję failover i dobre osiągi dla protokołu iSCSI. QNAP obsługuje DFS (Agregacja Udziałów Sieciowych), umożliwia importowanie listy użytkowników, wspiera IPv 6. Zwiększono możliwości Web File Manager 2, dodano funkcję WebDAV umożliwiająca dostęp do plików przy pomocy protokołu http i HTTPS. QNAP jest także w pełni kompatybilny z Time Machine.

TS-459U-SP kosztować będzie 4660 zł netto, a model TS-459U-RP – 5230 zł netto.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: