eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najczęściej cytowane media XII 2009

Najczęściej cytowane media XII 2009

2010-02-01 12:56

Najczęściej cytowane media XII 2009

Najczęściej cytowane media © fot. mat. prasowe

"Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" opracowywane cyklicznie przez Instytut Monitorowania Mediów i tym razem udowadniają, że największą siłę w kształtowaniu opinii społeczeństwa mają Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza i Dziennik Gazeta Prawna. W zestawieniu obejmującym pierwszą piętnastkę najczęściej powoływanych tytułów znalazły się cztery dzienniki, dwa tygodniki opinii, dwie stacje radiowe, dwie stacje telewizyjne, dwa portale internetowe, dwie gazety biznesowe oraz tabloid.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media XI 2009

Nieprzerwane pasmo zwycięstw dziennika Rzeczpospolita (1268)! W analizowanym miesiącu najbardziej opiniotwórczy tytuł zamieścił na swoich łamach szeroko komentowany sondaż dotyczący podsumowania pracy rządu w mijającym roku. Grzegorz Schetyna, odnosząc się do publikacji gazety, z której wynika, że premier nazywa swojego współpracownika "nosorożcem", tłumaczył natomiast, że między nim a Donaldem Tuskiem nie ma konfliktu. Duże zainteresowanie mediów wzbudziło również przygotowane przez Rzeczpospolitą wyliczenie dotyczące cen produktów potrzebnych do przygotowania kolacji wigilijnej. W ostatnim miesiącu roku nastąpiła zmiana na kolejnych miejscach podium. Drugie miejsce zdobyła Gazeta Wyborcza (719), która najczęściej zajmowała się tematyką związaną z polityką polską, oceniała i analizowała nowe propozycje prawne i ustawodawcze, oraz przyglądała się sprawom podatków i rozliczeń. Trzeci tytuł w zestawieniu - Dziennik Gazeta Prawna (656) - w grudniu, podobnie jak poprzednicy, zajmował się ekonomią, rynkiem i finansami, ustawodawstwem i prawem oraz publikował rankingi i sondaże.

fot. mat. prasowe

Najczęściej cytowane media

Najczęściej cytowane media

Niezmiennie, tuż za zwycięską trójką znalazła się cytowana 467 razy stacja TVN24. Media najczęściej odnosiły się do poruszanych na antenie tematów z zakresu działalności policji i przestępczości, polityki polskiej oraz wydarzeń na świecie. W pierwszej piętnastce najczęściej cytowanych mediów znalazła się również stacja TVN (167), która miejsce wśród najlepszych zawdzięcza odniesieniom do ciekawostek, kultury, sztuki i rozrywki oraz działalności policji i przestępczości.

Wysokie, piąte miejsce i bardzo dobry wynik osiągnęła w grudniu stacja radiowa RMF FM (456). Rozgłośnia ta była najczęściej cytowana w kontekście polityki polskiej, działalności policji i przestępczości oraz sprawy szantażowania znanego senatora PO Krzysztofa Piesiewicza. Kolejna radiostacja w zestawieniu – Radio Zet (163) – zajęła jedenastą pozycję w ogólnej klasyfikacji z liczbą powołań na poziomie 163.

Zaszczytnym miejscem w grudniu pochwalić się może także tygodnik Wprost (402). Gazeta ta publikowała cieszące się szeroką cytowalnością materiały z zakresu polityki polskiej, dymisji ministra środowiska Macieja Nowickiego oraz sprawy szantażu senatora Krzysztofa Piesiewicza. W pierwszej piętnastce znalazł się jeszcze jeden tygodnik opinii, Polityka (111), która uplasowała się na ostatnim miejscu zestawienia.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: