AktualnościGospodarka |
Najdroższe i najtańsze telefony 200930.01.2010, 00:49 W 2009 roku najpopularniejszym telefonem z układem klawiatury typu QWERTY był Sony Ericsson Xperia X1. Urządzenie to w minionym roku weszło oficjalnie na polski rynek telekomunikacyjny. Srebro należy do produktu firmy LG, a dokładniej do modelu LG KS360 Etna. Jest to również nowość na polskim rynku telekomunikacyjnym. Natomiast brąz przypadł biznesowej Nokii E63. Najpopularniejsze telefony z klawiaturą typu QWERTY:
Tuż za podium uplasowała się najnowsza biznesowa Nokia E72, która dość niedawno pojawiła się w Polsce. Miłym zaskoczeniem jest pojawienie się w tym rankingu telefonu polskiego producenta – myPhone 8830 TV. Najważniejszą funkcją tego urządzenia, oprócz klawiatury QWERTY, jest obsługa telewizji analogowej. Pod koniec zestawienia pojawiły się trzy telefony firmy BlackBerry. Ten producent nie jest znany na polskim rynku telekomunikacyjnym, więc tym bardziej dziwi fakt, że modele BlackBerry 8900, BlackBerry 8520 oraz BlackBerry 9000 pojawiły się w rankingu. InfoNokia.pl wraz z Skąpiec.pl opublikowały listę najpopularniejszych telefonów komórkowych typu slider,czyli opartych na mechanizmie rozsuwania. W tej kategorii zwycięzcą jest multimedialna Nokia N95, która pojawiła się już w wielu zestawieniach w tegorocznym raporcie. Na drugim miejscu uplasował się model Sony Ericsson C905, który okazał się również najpopularniejszym telefonem marki Sony Ericsson w 2009 roku. Natomiast brąz przypadł biznesowej Nokii E66, która również nie została wymieniona po raz pierwszy. Najpopularniejsze telefony typu slider:
Kolejne miejsca należą do muzycznych telefonów firmy Sony Ericsson, a dokładniej do modeli W595 i W910i. To zestawienie również zdominowały produkty fińskiego producenta. Koniec stawki zamykają cztery modele tego koncernu – Nokia N96, Nokia N95 8GB, Nokia 6500 slide oraz Nokia 6600i slide. tytuł : Najdroższe i najtańsze telefony 2009
oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat:telefony komórkowe, najdroższe telefony komórkowe, najtańsze telefony komórkowe Masz pytanie? Chcesz wyrazić swoją opinię? Wypowiedz się na Forum!Wybierz dział tematyczny, aby podyskutować:
|
||||||||||
| O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy |
Copyright © Kasat Sp. z o.o.