eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009

PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009

2010-01-08 12:57


Z polotem

Trojan Sinowal.VZR zainfekował tysiące komputerów, udając bilety lotnicze rzekomo zakupione przez użytkowników.

Wirus wielofunkcyjny
Mowa o wirusie Whizz.A. Zarażony komputer wydaje serię sygnałów dźwiękowych, kursor myszy krąży bezładnie po ekranie, tacka CD/DVD wsuwa się i wysuwa, a ekran pokrywają „ozdobne” pionowe pasy, takie jak na obrazku.

Donosiciel

Waledac.AX wabi ofiary ofertą bezpłatnej aplikacji umożliwiającej odczytywanie wiadomości SMS z dowolnego telefonu. Idealne narzędzie dla osób, które chcą sprawdzić telefon swojego partnera. Być może dlatego tak wielu użytkowników padło ofiarą tego inteligentnego wirusa.

Najczulszy
W tej kategorii palmę pierwszeństwa dzierży wirus BckPatcher.C , który ustawia na tapecie obrazek z napisem „virus kiss 2009” (pocałunek wirusa 2009).


Istna zaraza

Nie sposób pominąć wirusów WinVNC.A i Sinowal.WRN, które wykorzystywały panikę wokół świńskiej grypy do oszukiwania użytkowników i atakowania ich systemów.

Amator

Trojan Ransom.K szyfruje dokumenty w zaatakowanym komputerze, a następnie żąda okupu w wysokości 100 dolarów, aby je odblokować. Prawdopodobnie ze względu na brak doświadczenia jego twórcy w kodzie znalazł się jednak błąd programistyczny, który pozwala użytkownikom odblokować pliki za pomocą prostej kombinacji klawiszy.

Mistrz oszustwa

W tym roku zwycięzcą w tej kategorii został wirus FakeWindows.A, który atakuje komputery, podszywając się pod proces aktywacji licencji na Windows XP.

Imprezowicz

Wirus Banbra.GMH rozsyłany jest w mailach oferujących zdjęcia z brazylijskich imprez (przedstawiające m.in. tańczące dziewczęta). Kto by się oparł?

poprzednia  

1 2

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: