eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › BenQ inwestuje w fabrykę paneli LCD na Słowacji

BenQ inwestuje w fabrykę paneli LCD na Słowacji

2010-01-01 00:11

Grupa BenQ inwestuje 191 mln euro w fabrykę paneli LCD na Słowacji. Fabryka będzie miała 200 tys. m2 i zaoferuje 1300 miejsc pracy - budowa ruszy w 2010 roku w Trencinie na Słowacji. Zakład początkowo zajmie się produkcją wielkoformatowych paneli LCD, następnie w fabryce uruchomiona zostanie produkcja kolejnych komponentów.
AU Optronics - należący do grupy BenQ, projektant, producent i sprzedawca technologii TFT LCD oraz producent dużych paneli TFT LCD planuje w 2010 roku zainwestować ponad 191 milionów Euro w budowę fabryki paneli LCD. Nowy zakład produkcyjny AU Optronics (Slovakia) zostanie zlokalizowany w Trencinie w zachodniej Słowacji, 125 km od Bratysławy. Budowa rozpocznie się w 2010 roku i zakłada zatrudnienie ok. 1300 osób do 2013 roku.

Zakład będzie miał powierzchnię 200 tys. m kwadratowych i początkowo zajmie się produkcją wielkoformatowych paneli LCD, następnie w fabryce uruchomiona zostanie produkcja kolejnych komponentów.

Podczas ceremonii podpisania umowy inauguracyjnej inwestycję, K.Y. Lee - Prezydent Korporacji BenQ i AOU – powiedział: „Europa jest jednym z najważniejszych rynków dla LCD TV. Jednocześnie Grupa BenQ oraz AU Optronics postrzegają Europę jako dynamicznie rozwijający się rynek z dużym potencjałem dla urządzeń spełniających wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska. Umacniając swoja pozycję i globalną obecność, staramy się być blisko naszych kluczowych klientów. Słowacja nie tylko oferuje wysoką jakość i odpowiednie zasoby ludzkie, lecz także podsiada stabilną gospodarkę, rozwija się w kierunku wzrostu PKB.”

AU Optronics ma fabryki modułów LCD na Tajwanie, w Chinach i Czechach. Moduły LCD przeznaczone do stosowania w komputerach i telewizorach są szklanymi panelami zaopatrzonymi w takie składniki jak układy scalone i tylne podświetlenie.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.