eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitory LCD Acer B243H i B233HU

Monitory LCD Acer B243H i B233HU

2009-12-03 12:06

Monitory LCD Acer B243H i B233HU

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Acer przedstawiła nowe monitory LCD: B243H i B233HU. Monitory B243H i B233HU posiadają możliwość regulacji wysokości, nachylenia oraz obracania ekranu w poziomie. Monitor można ustawić w położeniu zapewniającym najlepszą jakość obrazu: ekran daje się odchylać o 15 stopni do góry i 5 stopni w dół, może być obracany o 35 stopni w prawo lub lewo, natomiast zakres regulacji wysokości wynosi 110 mm. Model B243H jest też wyposażony w funkcję obracania ekranu o 90° w pionie.
Nowe monitory z serii B są dostępne w dwóch wersjach: o przekątnych (24” oraz 23”. Oba modele mają panoramiczny format 16:9, zapewniający dobrą produktywność, optymalną gęstość pikseli umożliwiającą wyświetlanie większej ilości danych, a także umożliwiający wyświetlanie filmów bez czarnych pasów na ekranie. Oprócz tego, format ten pozwala uniknąć zniekształceń podczas wyświetlania zdjęć o nietypowych proporcjach.

Monitory posiadają współczynnik kontrastu 80 000:1, który jest optymalizowany przez funkcję Acer Adaptive Contrast Management, a tym samym zapewniają dobre odwzorowanie stopniowania kolorów i szczegółów, zwłaszcza w bardzo ciemnych lub bardzo jasnych scenach. Dzięki temu, monitory wyświetlają ostry obraz o wyraźnych liniach i sprawdzają się podczas wyświetlania plików z dużą ilością danych, a także podczas pracy z aplikacjami CAD. Bardzo krótki czas reakcji szarość do szarości pomaga uniknąć rozmycia obrazu spowodowanego szybkim ruchem, np. podczas gier lub przy wyświetlaniu filmów.

Monitory B243H i B233HU wyposażono w zestaw interfejsów umożliwiających podłączanie różnych urządzeń: analogowe wejście VGA, interfejs DVI z obsługą protokołu HDCP pozwalający na wyświetlanie materiałów zabezpieczonych przed kopiowaniem, interfejs HDMI umożliwiający przesyłanie nieskompresowanych danych audio i wideo. Ponadto, zastosowano porty USB umożliwiające szybkie podłączanie urządzeń peryferyjnych a także konfigurowanie kilku monitorów, co sprawdza się w przypadku ścian monitorów lub podczas pracy z notebookiem lub komputerem stacjonarnym wyposażonym w jedno wyjście VGA.

W monitorach B243H i B233HU są stosowane panele LCD klasy A, objęte gwarancją braku uszkodzonych jasnych pikseli. Monitory Acer Business zostały uzyskały certyfikaty zgodności z międzynarodowymi normami, takimi jak TCO03, ISO 13406-2 oraz wymaganiami Energy Star.

Monitory z serii B są objęte 3-letnią gwarancją.

Cena monitora B233HU wynosi 939 zł brutto.
Cena monitora B243H wynosi 929 zł brutto.

Więcej na ten temat: Acer, monitor, monitory LCD, Acer B243H, Acer B233HU

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: