eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Darmowa wersja ESET Online Scanner

Darmowa wersja ESET Online Scanner

2009-06-17 11:37

Darmowa wersja ESET Online Scanner

ESET Online Scanner © fot. mat. prasowe

Firma ESET udostępniła nową wersję darmowego skanera online, który został zbudowany w oparciu o programy ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security.

fot. mat. prasowe

ESET Online Scanner

ESET Online Scanner

Nowa wersja skanera online, dostępnego przez stronę internetową ESET, pozwala na bezpłatne diagnozowanie i usuwanie wykrytych zagrożeń, takich jak: wirusy, robaki lub konie trojańskie. Nowe rozwiązanie umożliwia skanowanie plików archiwalnych, wykonywalnych oraz zbiorów skompresowanych. Wykryte przez skaner zagrożenia umieszczane są w kwarantannie, a użytkownik sam decyduje czy dany plik usunąć z komputera, zatrzymać w kwarantannie czy też może przywrócić. Ze skanera mogą korzystać użytkownicy przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome oraz Safari.

Rozwiązanie korzysta z sygnatur przygotowywanych dla programów firmy ESET oraz heurystyki, będącej elementem technologii ThreatSense wykorzystującej podczas wykrywania nowych zagrożeń mechanizmy sztucznej inteligencji. Całość wspiera technologia anti-stealth, będąca elementem rozwiązań ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, służąca do ochrony przed rootkitami.

ESET podkreśla, iż skaner nie stanowi alternatywy programu antywirusowego. Jest natomiast narzędziem, z którego użytkownik może skorzystać w sytuacjach, kiedy nie posiada żadnego rozwiązania zabezpieczającego lub gdy korzystając z konkurencyjnych rozwiązań chce uzyskać pewność, że jego komputer jest wolny od wirusów, robaków itp.

Skaner online firmy ESET w polskiej wersji językowej dostępny jest na stronie firmy ESET.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.