eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Centrum handlowe Cuprum Arena w Lubinie

Centrum handlowe Cuprum Arena w Lubinie

2009-04-29 13:34

Wkrótce otwarcie Cuprum Arena w Lubinie. Centrum handlowe budowane przez Dariusza Miłka, właściciela sieci sklepów z obuwiem CCC zaplanowane jest na początek maja br.
Cuprum Arena w Lubinie to pierwsze z kilku centrów handlowych, jakie Dariusz Miłek chce wybudować w kilku miastach Polski. Powstało ono na terenie dawnego bazaru w Lubinie, na którym kilkanaście lat temu Milek zaczął handlować butami z metalowego składanego łóżka. Dariusz Miłek został jednym z największych przedsiębiorców w Polsce, głównym udziałowcem NG2, do której należy m.in. sieć sklepów CCC.

Cuprum Arena zbudowana jest na planie koła o średnicy 150 m. Ma 25 m wysokości i sześć kondygnacji, w tym trzy piętra parkingu. Wyróżniają je detale takie jak fasada ze szkła, stali i aluminiowych płyt w kolorze miedzi oraz największe na Dolnym Śląsku monitory diodowe wyświetlające reklamy. Powierzchnia użytkowa centrum wynosi 70 tys. metrów kwadratowych. Na trzech kondygnacjach znajdzie się w sumie około 130 lokali o łącznej powierzchni 35 tys. mkw., w tym około 110 sklepów (m.in Saturn, Alma, HM, KappAhl, New Yorker, S. Oliver, Deichmann i CCC), 13 lokali gastronomicznych i kawiarenek, klub fitness, klinika medyczna, multipleks z sześcioma salami kinowymi. Koszt budowy Cuprum Arena wyniósł około 300 mln złotych. Właściciel liczy na zamożnych klientów z Lubina, gdzie działa KGHM zatrudniający 27 tys. osób o średnich zarobkach ponad 7 tys. zł miesięcznie.

oprac. : Handel-Net.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: