eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Działanie 8.2 PO IG: I nabór zakończony

Działanie 8.2 PO IG: I nabór zakończony

2009-04-17 12:14

Działanie 8.2 PO IG: I nabór zakończony

Lista złożonych wniosków w ramach Działania 8.2 © fot. mat. prasowe

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zamknęła pierwszą w 2009 r. rundę naboru wniosków do działania 8.2 w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przedsiębiorcy złożyli 376 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 179 mln zł. Liczba złożonych wniosków była o 30% większa niż podczas ubiegłorocznego konkursu.
Pierwsza w 2009 r. runda aplikacyjna w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – działanie 8.2 "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B" rozpoczęła się 9 marca i trwała do 3 kwietnia. Regionalne Instytucje Finansujące przyjęły 376 wniosków o dofinansowanie. Ich wartość wyniosła ponad 179 mln zł i przekroczyła 130% budżetu przewidzianej do rozdysponowania podczas tej rundy - tj. ponad 168 mln zł. – Zainteresowanie przedsiębiorców dotacjami w działaniu 8.2 stale rośnie. W porównaniu do ubiegłorocznej rundy wpłynęło niemal o jedną trzecią wniosków więcej. Wzrosło zainteresowanie, ale nie zmienił się niestety trend jeśli chodzi o zainteresowanie przedsiębiorców dotacjami na innowacyjną technologię B2B w podziale na województwa. Ci którzy w poprzedniej rundzie złożyli najmniej wniosków, nie poprawili tego wyniku w tym konkursie – mówi Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy PARP.

fot. mat. prasowe

Lista złożonych wniosków w ramach Działania 8.2

Lista złożonych wniosków w ramach Działania 8.2

Podobnie jak w rundzie ubiegłorocznej, największym zainteresowaniem konkurs cieszył się w województwie małopolskim, gdzie przedsiębiorcy złożyli 62 wnioski, na łączną kwotę dofinansowania ponad 34,5 mln zł. Na kolejnych miejscach uplasowało się woj. mazowieckie, skąd wpłynęły 53 wnioski i woj. wielkopolskie, gdzie po dofinansowania w ramach działania 8.2 zgłosiło się 48 przedsiębiorców. Ponownie najmniejszym zainteresowaniem wykazali się przedsiębiorcy z woj. świętokrzyskiego (5 wniosków).

Obecnie rozpoczęło się rozpatrywanie złożonych wniosków. W pierwszej kolejności poddane zostaną one ocenie formalnej, a te które przejdą ją pomyślnie, ocenie merytorycznej. Ogłoszenie listy przedsiębiorców, którym przyznane zostało dofinansowanie na wdrażanie technologii B2B nastąpi najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca 2009 r.

Budżet na działanie 8.2 w latach 2007-2013 wynosi 460,8 mln EUR (ok. 1 739,4 mln PLN). O dofinansowanie w jego ramach mogą się ubiegać przedsiębiorcy, którzy wdrażają lub wdrożyli projekty, których celem jest podjęcie współpracy w formie elektronicznej między co najmniej trzema przedsiębiorcami. Firmy mogą liczyć na wsparcie nie niższe niż 20 tys. zł i nieprzekraczające 2 mln zł. Projekty objęte są dofinansowaniem maksymalnie przez 24 miesiące.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: