eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Magazyn Panattoni Park w Mysłowicach

Magazyn Panattoni Park w Mysłowicach

2009-03-23 13:24

Panattoni Europe poinformował o rozpoczęciu budowy kolejnego magazynu w Parku Mysłowice. Powierzchnia nowego budynku wyniesie 28 500 m2.
W marcu Panattoni rozpoczyna rozbudowę Parku w Mysłowicach. Powstaje tam nowy budynek o powierzchni 28,5 tys. mkw. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to trzeci kwartał 2009 r.

W sumie w rejonie Śląska Panattoni oferuje już około 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. Dotychczas Panattoni oddał w Mysłowicach pierwszą halę o powierzchni 20 tys. mkw, którą w całości wynajęła firma ND Logistics. W aktualnie trwającej fazie budowy, park powiększy się o kolejne 3 budynki: halę D o powierzchni 23 117 mkw, halę C o powierzchni 22 256 mkw oraz największą halę G (33 415 mkw.).
Hala F będzie piątym budynkiem centrum. W planach jest również 6-ty budynek o powierzchni 51 tys. mkw. Po zakończeniu prac Panattoni Park Mysłowice będzie jednym z największych parków w Polsce, którego całkowita powierzchnia wyniesie 190 500 mkw.

Oprócz rozbudowy parku w Mysłowicach deweloper buduje nowe centra logistyczne w Gliwicach i Czeladzi. W ubiegłym roku Panattoni wynajął tutaj ponad 75 tys. mkw powierzchni magazynowo-biurowej.

Panattoni wybudowało dotychczas w Polsce ponad 715 tys. mkw nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a w budowie znajduje się kolejne 380 tys. mkw. Według podpisanych w 2008 r. umów najmu firma zajmuje 31 proc. rynku, a 7 na 10 największych kontraktów w Polsce zostało zawartych przez Panattoni. W ramach Panattoni Europe działa struktura dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Leroy Merlin, H&M, DSV, arvato services Polska, ND Logistics, Still, Schenker i Coty Cosmetics.

oprac. : Handel-Net.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.