eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Płace informatyków wciąż będą rosły

Płace informatyków wciąż będą rosły

2009-02-22 12:34

Płace informatyków wciąż będą rosły

Średnie Wynagrodzenia w branży IT z podziałem na funkcje i obszar IT © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Informatycy to jedna z najlepiej zarabiających grup zawodowych w Polsce. I choć spowolnienie gospodarcze może wiązać się z ograniczeniem wydatków na IT oraz staranniejsze planowanie wdrożeń informatycznych na najbliższe lata, najlepsi specjaliści i menedżerowie mogą się spodziewać wzrostu wynagrodzenia. O ile zainwestują w rozwój swoich umiejętności - podała firma Antal International.

Przeczytaj także: Polscy programiści popularni w kraju

fot. mat. prasowe

Średnie Wynagrodzenia w branży IT z podziałem na funkcje i obszar IT

Średnie Wynagrodzenia w branży IT z podziałem na funkcje i obszar IT

Informatycy to jedna z najlepiej zarabiających grup zawodowych w Polsce. Według obserwacji Antal International dyrektor IT w 2008 roku mógł zarobić miesięcznie od 30 do 50 tys. brutto, dyrektor departamentu od 15 do 25 tys., a osoba z doświadczeniem poniżej dwóch lat nawet do 5 tys. brutto. „Pomimo relatywnie wysokiego wynagrodzenia w branży IT w porównaniu do innych sektorów polskiej gospodarki, wciąż przewidujemy wzrost wynagrodzeń w tym sektorze o około 4-8%” prognozuje Justyna Sroczyńska, Team Leader Antal International IT & Telecom.

fot. mat. prasowe

Wymagania dotyczące kompetencji nie technicznych

Wymagania dotyczące kompetencji nie technicznych

Polska w porównaniu z krajami Europy Zachodniej wciąż jeszcze może zaoferować niższe koszty pracy na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich w branży IT- nawet o 20-30 % mniejsze. Dodatkowo zdaniem Antal International migracja zarobkowa Polaków, niewystarczająca liczba absolwentów kierunków informatycznych oraz wysoka jakość ekspertów może przyczynić się do tego, iż zatrudnienie w branży IT nadal będzie rosło, choć już nie tak dynamicznie jak w przeciągu ostatnich kilku lat.

Trudny okres w gospodarce światowej i krajowej, wymaga zdwojonych wysiłków. Pracownicy powinni świadomie planować swoją ścieżkę kariery w zrównoważony sposób. „W ciężkich czasach najlepszą lokatą jest inwestycja we własny rozwój. Nauka języków obcych, nowych technologii i procesów, rozwijanie dodatkowych umiejętności powinna być zatem priorytetem w ciągu najbliższych 2 – 3 lat dla pracowników branży IT” dodaje Justyna Sroczyńska.

 

1 2

następna

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: