eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Wideoserwer ATI

Wideoserwer ATI

2003-11-22 12:01

Firma ATI Technologies opracowała oprogramowanie Eazyshare, dzięki któremu użytkownicy będą mogli udostępniać i odtwarzać sygnał TV w sieciach lokalnych. Niestety oprogramowanie jest kompatybilne tylko z kartami graficznymi ATI z rdzeniem Radeon.
Oprogramowanie Eazyshare umożliwia przekształcenie komputera z kartą graficzną ATI ALL-IN-WONDER w wideoserwer, który udostępnia sygnał TV w sieci lokalnej wraz z wszystkimi funkcjami jakie oferują magnetowidy cyfrowe.

Oprogramowanie umożliwia m.in. "naciśnięcie" pauzy w trakcie emisji audycji TV na żywo, przewijanie w przód i tył, czy powtórki ulubionych fragmentów. Połączenie kart graficznych ATI Radeon i ALL-IN-WONDER z oprogramowaniem Eazyshare umożliwi dystrybucję sygnału TV w sieci w oparciu o standardy 10/100 BaseT, Home PNA lub 802.11b/g.

ATI Technologies to obecnie jedyna firma umożliwiająca użytkownikom dystrybucję sygnału telewizyjnego pomiędzy komputerami. Negatywną kwestią rozwiązania pozostaje fakt, że ATI udostępnia tą możliwość tylko posiadaczom kart graficznych produkowanych przez ATI, podczas gdy zdecydowana większość kart graficznych opartych na Radeonach produkowana jest przez partnerów firmy. Tak więc jedyną nadzieją dla użytkowników końcowych pozostaje fakt, że być może oficjalne zapowiedzi producenta nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości, a oprogramowanie Eazyshare będzie działało równie sprawnie na kartach graficznych ATI, jak i innych producentów.

oprac. : 4Press

Więcej na ten temat: ati technologies, eazyshare

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Nowa wtyczka w Tlen.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: