eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Zarządzanie informacją: istotna strategia

Zarządzanie informacją: istotna strategia

2008-11-11 01:23

Zarządzanie informacją: istotna strategia

Czy Twoja firma posiada strategię zarządzania informacjami? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma EMC Corporation poinformowała o opublikowaniu przez instytut Economist Intelligence Unit wyników badań sponsorowanych przez EMC. Z raportu wynika, że przedsiębiorstwa, które nie stosują formalnych strategii zarządzania dostępem do informacji i ich wykorzystaniem stoją przed koniecznością zmiany tego stanu rzeczy.

Przeczytaj także: Zarządzanie informacjami w firmach

Wyniki badań sfinansowanych przez EMC, a przeprowadzonych przez Economist Intelligence Unit (EIU) podkreślają strategiczne znaczenie zarządzania najważniejszymi zasobami informacyjnymi przedsiębiorstw oraz formalnych reguł i procesów, które określają sposoby kontrolowania, udostępniania i wykorzystywania informacji przez pracowników i interesariuszy.

fot. mat. prasowe

Czy Twoja firma posiada strategię zarządzania informacjami?

Czy Twoja firma posiada strategię zarządzania informacjami?






Ankieta przeprowadzona przez EIU wśród kadry kierowniczej wyższego szczebla największych przedsiębiorstw z całego świata dotyczyła korzyści, wyzwań i ryzyka związanego z opracowywaniem strategii zarządzania informacjami dla przedsiębiorstwa. Aż 77% respondentów przewiduje, że zarządzanie informacjami będzie odgrywało istotną rolę w osiąganiu sukcesu przez daną firmę w roku 2011. Jednocześnie 68% uważa, że złożoność problemów związanych z zarządzaniem informacjami wzrośnie w tym samym okresie. Z kolei niemal dwie trzecie (62%) respondentów stwierdziło, że ich przedsiębiorstwa nie maja opracowanego programu zarządzania informacjami, co jest niepokojące i może oznaczać, że wiele przedsiębiorstw okaże się nieprzygotowanych do nowych warunków narzucanych przez prawodawstwo, a ich poufne informacje będą niepotrzebnie narażone na ryzyko.

fot. mat. prasowe

Jak ocenił(a)byś zdolność Twojej firmy do ochrony poufnych informacji?

Jak ocenił(a)byś zdolność Twojej firmy do ochrony poufnych informacji?

„Mimo, że standardy dotyczące zarządzania są coraz wyższe, okazuje się, że w dyskusji o prowadzeniu przedsiębiorstw, któremu poświęca się obecnie wiele uwagi, zarządzanie informacjami pozostaje poza obszarem zainteresowania” – powiedział Frank Hauck, wiceprezes EMC ds. globalnej sprzedaży i obsługi klientów. „Skoncentrowanie na zarządzaniu wciąż wzrastającymi ilościami informacji niesie zarówno ryzyko, jak i nowe możliwości dla przedsiębiorstwa. W EMC uważamy, że kierownictwo wyższego szczebla powinno aktywnie angażować się w zarządzanie informacjami firmy i dysponować jak największą wiedzą na temat posiadanych przez firmę zasobów informacji – w takim samym stopniu, w jakim dyrektor finansowy orientuje się w stanie zasobów finansowych. [...]”

„W miarę jak firmy – zarówno małe, jak i duże – zaczynają traktować problemy wykorzystywania i przekazywania informacji w sposób strategiczny, niezmiernie ważne staje się tworzenie standardowych zestawów reguł i procedur do celów zarządzania zabezpieczeniami, wykorzystaniem i dystrybucją informacji w firmie i poza nią” – powiedziała Debra D’Agostino, zastępca dyrektora Economist Intelligence Unit ds. badań nad przemysłem i zarządzaniem na obszar Ameryki.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: