eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Niska aktywność społeczna Polaków

Niska aktywność społeczna Polaków

2008-09-13 10:44

W porównaniu z rokiem 2006 spadła liczba Polaków działających w organizacjach społecznych. Jak pokazują wyniki najnowszego sondażu CBOS w 2007 roku należało do nich 11 procent ankietowanych, podczas gdy rok wcześniej - 23 procent. Tylko 7 procent spośród członków organizacji działa w nich aktywnie.
W działalność społeczną najchętniej angażują się mężczyźni i osoby z grupy wiekowej 35 – 54 lata, posiadający stosunkowo wysokie dochody. Zdecydowanie mniej aktywna jest młodzież do 24 roku życia oraz osoby mieszkające w małych miastach i legitymujące się niskim poziomem wykształcenia. Najbardziej aktywni są górnicy, nauczyciele oraz dyrektorzy i prezesi firm.

Polacy coraz rzadziej angażują się w działalność społeczną, ale coraz chętniej wspierają organizacje i akcje charytatywne.

W 2007 roku zrobił to niemal co czwarty ankietowany przez CBOS. Także w tej grupie najwięcej jest osób w dojrzałym wieku, mieszkających w dużych miastach. Działalność społeczną najchętniej wspierają finansowo inżynierowie, lekarze i przedstawiciele kadry kierowniczej.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: