eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Internetowy robot z Wrocławia

Internetowy robot z Wrocławia

2003-10-14 11:40

Politechnika Wrocławska zbudowała multimedialnego robota. Robot powstał dzięki pomysłowi jednej z niemieckich firm, która zleciła Politechnice Wrocławskiej jego wykonanie.
Prace nad Cybotem, bo tak nazwano robota, trwały przez ostatnie dwa lata. Urządzenie może być wykorzystywane do przesyłania przez internet wszelkiego rodzaju informacji i do konferencji wideo. Może też służyć do monitorowania obiektów i pilnowania dzieci.

Cybota podłącza się do jednego komputera, a drugi komputer poprzez internet może odbierać przesyłane przez robota informacje. Cybot może przesyłać pliki wideo, dźwiękowe, a także tekstowe.

Robot posiada kamerę, mikrofon i głośnik, a od zwykłej kamery internetowej odróżnia go fakt posiadania ruchomej głowy. Głową Cybota można zdalnie sterować w poziomie i w pionie. Kąt obrotu w poziomie wynosi 180, a w pionie 80 stopni. Obecnie trwają prace nad stworzeniem robotowi możliwości poruszania się.

Robot być może trafi wkrótce do jednej z większych niemieckich firm telekomunikacyjnych. Cybotem interesują się również firmy z Polski, jednak przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej nie chcą zdradzać szczegółów.
Więcej na ten temat: politechnika wrocławska, roboty

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Motorola rozszerza ofertę

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: