eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Polski przemysł zbrojeniowy rośnie

Polski przemysł zbrojeniowy rośnie

2008-07-01 12:59

Wygląda na to, że polski przemysł zbrojeniowy najgorsze lata ma już za sobą - podał dziennik "Polska". Nasze firmy z tego sektora obecne są już w Indiach, Azji i krajach arabskich, powoli zdobywają też europejskie rynki, w tym m.in. szwedzki i holenderski.
- Mamy też dużą szansę na dostarczenie do Francji systemu maskowania sprzętu - przekonuje Sławomir Kułakowski, prezes Polskiej Izby Producentów na rzecz Obronności Kraju. - Do zagospodarowania jest jeszcze rynek południowo-amerykański i afrykański - dodaje.

Szybko rośnie również produkcja sektora zbrojeniowego na rynek krajowy. Przemysłowe Centrum Optyki zdobyło ostatnio zamówienie na dostarczenie dla polskiej armii gogli, celowników i lornetek noktowizyjnych o łącznej wartości 115 mln zł. Tymczasem zależna od koncernu Bumar spółka przygotowuje się już do kolejnych przetargów. - Prawdopodobnie w październiku podpiszemy umowę wieloletnią na produkcję sprzętu. Nic więcej nie mogę na razie powiedzieć - zastrzega Kamila Walczak z Bumaru.

Słabą stroną polskiej zbrojeniówki jest wciąż niedostateczna ilość wyrobów o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego.

oprac. : Jakub Parnes / Polska.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.