AktualnościGospodarka |
Notebook EMTEC Gdium12.06.2008, 01:15 Firma EMTEC wprowadziła na rynek Europejski nowy produkt - Gdium. Gdium to linia notebooków, która opiera się na kluczu G-Key, zawierającym system operacyjny, aplikacje i dane, bez którego nie można włączyć urządzenia.
Sercem notebooka Gdium jest klucz G-Key (o pojemności od 8 do 16GB) pełniący funkcję dysku twardego, na którym przechowywany jest system operacyjny oraz aplikacje i dane. Aby uruchomić Gdium należy wpiąć G-Key w centralnie umieszczone gniazdo notebooka i włączyć urządzenie. Każdy użytkownik notebooka może korzystać z własnego klucza G-Key, dzięki któremu może stosować własne ustawienia i zarządzać danymi w notebooku. Dodatkowo przechowywanie danych i aplikacji na G-Key sprawia, że ryzyko ich utraty np. w związku z uszkodzeniem dysku głównego lub kradzieżą urządzenia jest mniejsze. Ponadto Gdium umożliwia internetowy i lokalny system backupowy, z pomocą którego można odtworzyć zawartość oprogramowania klucza. Gdium jest dostępny w trzech kolorach: perłowo białym, różowym i czarnym. Interfejs urządzenia został zbudowany na systemie Mandriva (Linux). Aplikacje są pogrupowane w kategorie (Praca, Internet, Rozrywka, Multimedia etc.), a dostęp do nich zapewniają rozmieszczone na pulpicie ikony. Użytkownicy mogą personalizować swój pulpit, dodając własne aplikacje, RSS lub widgety z Internetu. tytuł : Notebook EMTEC Gdium
oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat:notebook, notebooki, EMTEC, EMTEC Gdium Masz pytanie? Chcesz wyrazić swoją opinię? Wypowiedz się na Forum!Wybierz dział tematyczny, aby podyskutować:
|
||||||||||||||||||
| O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy |
Copyright © Kasat Sp. z o.o.