Aktualności

Gospodarka

Polacy stawiają na stabilność zatrudnienia

14.02.2008, 12:13

Polacy stawiają na stabilność zatrudnienia

Polacy stawiają na stabilność zatrudnienia

Po ostatnich kilku latach dość częstych zmian pracy Polacy stawiają teraz na stabilność zatrudnienia - wynika z sondażu Gfk Polonia przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Tylko 9 proc. badanych planuje zmianę pracodawcy w ciągu 12 najbliższych miesięcy. To dużo mniej niż w ostatnich trzech latach, gdy pracę zmieniła ponad jedna czwarta z Polaków.

W ankietach i pracownicy, i pracodawcy przyznają, że przywileje zarezerwowane kiedyś dla kadry kierowniczej - prywatna opieka medyczna, służbowy laptop czy samochód - są teraz rozszerzane na inne stanowiska. Coraz częściej pracodawcy zlecają też profesjonalne badania satysfakcji pracowników i szukają różnych sposobów, by ją zwiększyć.

Badania "Rzeczpospolitej" potwierdzają, że to młodzi ludzie, do 30. roku życia, są najbardziej mobilni - co siódmy z nich planuje w ciągu roku zmienić pracę. Najbardziej stabilni są pracownicy od 30. do 40. roku życia i po pięćdziesiątce. Wśród nich tylko 5 - 6 proc. planuje taki krok. Spośród dobrze opłacanych menedżerów i specjalistów pracę zamierza zmienić w tym roku tylko 3 proc. badanych.

Sondaż dla "Rz" przeprowadził Instytut GfK Polonia 25 - 27 stycznia tego roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 986 Polaków, w tym 483 obecnie pracujących.
 
tytuł : Polacy stawiają na stabilność zatrudnienia
oprac. : Grzegorz Gacki / Polska.pl
 

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat:

badania pracowników, satysfakcja z pracy, praca, badania społeczne



Podobne tematy Najnowsze w dziale Wszystkie wiadomości
03.10PKPP Lewiatan: Pracujący Polacy 2007
16.08Pracujący Polacy 2007
26.11Atmosfera w pracy często jest zła
18.10Pracownicy o rynku pracy w Polsce 2010
04.12Mobilna i elastyczna praca w cenie
14.11Zadowolenie Polaków z pracy 2010
24.09Satysfakcja z pracy w 2010 r.
11.02Zadowolenie Polaków z pracy 2007
24.05Wyniki PTE i OFE w 2011
24.05Podróże sposobem na ucieczkę przed Euro 2012
24.05Branża motoryzacyjna ogranicza wydatki na reklamę
24.05Polscy pracownicy coraz bardziej szczęśliwi
24.05Koniunktura przemysłowa V 2012
24.05Jak mikrofirmy rozliczały PIT 2011?
23.05Ranking najcenniejszych marek 2012
23.05Polscy pracodawcy czekają na rozwój wydarzeń
25.05 La Tour Residence w Warszawie
25.05 Praca w gospodarstwie rolnym - do stażu pracy
25.05 Debiut K&K Herbal Poland SA na NewConnect
24.05 Słabe wyniki indeksu WIG20
24.05 Rośnie ryzyko recesji w gospodarce strefy euro
24.05 Wall Street na plusie
24.05 Wadliwe doręczenie zastępcze
24.05 EBC przygotowuje się do planu B
Bezplatna prenumerata naszego Newsletter'a!
Kalkulatory Oferty pracy Baza firm
Przydatne kalkulatory biznesowe: Wpisz słowo kluczowe lub wybierz branżę: Wyszukiwarka firm i instytucji w bazie Panorama Firm:
wszystkie »
słowo kluczowe:
 
branża:
 
słowa kluczowe:
 
lokalizacja:
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy

Copyright © Kasat Sp. z o.o.