eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Zadowolenie Polaków z pracy 2007

Zadowolenie Polaków z pracy 2007

2008-02-11 12:45

Zadowolenie Polaków z pracy 2007

Poziom satysfakcji z pracy w roku 2007 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Niemal 7 na 10 Polaków jest zadowolonych z aktualnego miejsca pracy, a tym, co prowokuje ich do myślenia o jej zmianie jest przede wszystkim wysokość wynagrodzenia. Dla polskich pracowników istotna jest również atmosfera pracy - wynika z badania "Satysfakcja z pracy 2007", przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) i portal rekrutacyjny Pracuj.pl.

Przeczytaj także: Satysfakcja Polaków z pracy 2010

Satysfakcja gwarantowana … dzięki podwyżce

fot. mat. prasowe

Poziom satysfakcji z pracy w roku 2007

Poziom satysfakcji z pracy w roku 2007

Poziom satysfakcji Polaków z pracy nie uległ zmianie w stosunku do 2006 roku. Blisko 67 proc. badanych deklaruje ogólne zadowolenie z aktualnego zatrudnienia. Z analizy wynika jednak, że dla budowania marki polskiego pracodawcy kluczowym czynnikiem powinno być atrakcyjne wynagrodzenie. W przypadku większości pracowników lepsze warunki zatrudnienia przekładają się na większe zadowolenie z miejsca pracy – wynika z raportu IIBR i Pracuj.pl

„Można przypuszczać, że zmiany zachodzące w ostatnim czasie na rynku pracy - wzrost liczby ofert pracy i spadek bezrobocia - będą przekładać się na sposób postrzegania przez pracowników swoich możliwości dotyczących znalezienia innego niż obecne miejsce zatrudnienia. Miejsca, gdzie zarobią więcej” – komentuje autorka raportu Dominika Kowalczyk, IIBR.

Co mobilizuje Polaków do zmiany miejsca pracy? Najczęściej czynnikiem skłaniającym pracowników do rozważania możliwości zmiany pracy jest wynagrodzenie. Warunki finansowe są również kluczowym kryterium oceny przyszłego pracodawcy.

Odpowiedzią pracodawców na oczekiwania pracowników jest sukcesywne podnoszenie wynagrodzeń – niemal 60 proc. respondentów w ciągu ostatniego roku otrzymało podwyżkę. W przypadku części pracowników (16 proc.) wzrost wynagrodzenia powiązany był ze zmianą pracodawcy. Ci zaś, których wynagrodzenie wzrosło w aktualnym miejscu pracy, zwykle zostali docenieni finansowo z inicjatywy bezpośredniego przełożonego (w 59 proc. przypadków).

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: