eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Elektroniczne faktury TP SA dostępne przez Internet

Elektroniczne faktury TP SA dostępne przez Internet

2007-11-16 13:37

Od 15 listopada 2007 roku Telekomunikacja Polska umożliwiła klientom otrzymywanie rachunków za usługi w formie elektronicznej, zamiast tradycyjnego papierowego dokumentu. TP SA jest jednym z operatorów, którego e-faktury są zabezpieczone elektronicznym podpisem gwarantującym ich autentyczność.
Dzięki temu rozwiązaniu, klienci TP dostaną fakturę bezpieczniej i szybciej, co ułatwi kontorlę wydatków.

Elektroniczne faktury wystawiane przez TP spełniają prawne wymogi dotyczące dokumentów finansowych i zgodnie z prawem powinny być akceptowane przez urzędy skarbowe czy banki, tak samo jak ich papierowe odpowiedniki. Elektroniczny podpis na e-fakturze zapewnia autentyczność jej pochodzenia i uniemożliwia niepowołanym osobom wprowadzanie zmian w treści. Prócz rachunków, elektroniczne wersje otrzymają też inne dokumenty tj. faktury korygujące i szczegółowe wykazy połączeń.

Zastąpienie faktury papierowej elektroniczną nie zmienia sposobu jej zapłaty. Możliwe jest połączenie e-faktury z bezgotówkowymi formami płatności - poleceniem zapłaty i stałym zleceniem. Wtedy wszystkie operacje odbywają się elektronicznie.

Klienci zainteresowani otrzymaniem elektronicznego rachunku, powinni złożyć pisemne zamówienie w salonie lub punkcie sprzedaży tp, bądź wysłać pocztą na adres: Telekomunikacja Polska, ul. Bażantów 35, 40-668 Katowice. TP będzie wysyłać e-faktury w formacie PDF, na adres mailowy wskazany przez klienta.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.