eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Telewizja HD w laptopie

Telewizja HD w laptopie

2007-08-05 00:02

Telewizja HD w laptopie

© fot. mat. prasowe

AverMedia opracował hybrydową kartę do laptopa, pozwalającą na odbiór programów telewizyjnych wysokiej rozdzielczości. Urządzenie łączy cyfrowy przetwornik HD z analogowym tunerem TV i pozwala na zamienienie laptopa w odbiornik telewizyjny, dzięki czemu możliwe jest oglądanie TV np. w czasie podróży.

fot. mat. prasowe

Tuner TV podłączony jest do laptopa poprzez Express Card. Co istotne, urządzenie obsługuje wszystkie standardy TV analogowej. Zgodnie z zapewnieniami producenta, karta TV jest w pełni kompatybilna z systemami XP, XP Media Center Edition 2005 oraz Windows Vista Premium Certified 32/64 bity.

Tak jak sama nazwa wskazuje, AverMedia AVerTV Hybrid Express Card oparty jest na 54mm interfejsie Express Card, który scala funkcje karty analogowej z ATSC w jedną całość. Użytkownicy nie tylko mogą oglądać programy telewizyjne, ale również nagrywać je w formacie High Definition.

Do karty producent dołączył oprogramowanie kompresując dane, tak aby zminimalizować ilość powierzchni na dysku, potrzebnej na rejestrowanie plików wideo oraz zwalniającej część zasobów procesora. Urządzenie jest w stanie obsługiwać sygnał 1080i HD w proporcjach 4:3 oraz 16:9 co sprawia, że dowolny laptop staje się rzeczywiście odbiornikiem HDTV.

AVerMedia Hybrid Express Card został wyposażony również w małą antenę, która optymalizuje odbiór sygnału oraz w pilota. Sugerowana cena producenta to $129,99.

oprac. : 4Press

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: