eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Internetowy odtwarzacz Adobe Media Player

Internetowy odtwarzacz Adobe Media Player

2007-04-24 02:26

Firma Adobe zaprezentowała nowe oprogramowanie Adobe Media Player. Aplikacja uzupełnia rodzinę internetowych rozwiązań wideo firmy Adobe, dzięki niemu użytkownicy mogą odtwarzać wysokiej jakości filmy w trybach online i offline.
Adobe Media Player wykorzystuje architekturę Flash. Użytkownikom oferuje narzędzia do odtwarzania filmów, natomiast wydawcom nowe możliwości dystrybucji i śledzenia treści oraz rozwoju działalności w oparciu o posiadane zasoby multimedialne.

Oprogramowanie Adobe Media Player, które można pobrać w formie pliku o małym rozmiarze udostępnia użytkownikom wyższą jakość obrazu odtwarzanego w formacie Flash, możliwość pobrania i odtwarzania filmów w trybie offline, nowe formy prezentacji, odtwarzanie w trybie pełnoekranowym oraz wystawianie ocen za pomocą kliknięcia. Poza tym dostępna jest również poszerzona funkcja Ulubione, która automatycznie pobiera nowe odcinki ulubionych programów telewizyjnych lub podcastów wideo. Odtwarzacz może zostać zainstalowany na różnych platformach i wykorzystuje otwarte standardy, w tym RSS i SMIL.

Oprogramowanie zawiera szereg możliwości publikowania filmów odtwarzanych w trybie online i offline. Dostępne są takie opcje, jak transmisja strumieniowa na żądanie, transmisja strumieniowa na żywo, progresywne pobieranie oraz możliwość pobrania filmu w celu jego późniejszego odtworzenia z zastosowaniem szeregu zabezpieczeń.

Nowa technologia udostępnia wydawcom standaryzowany zestaw narzędzi umożliwiający zastosowanie różnorodnych form reklamy przeznaczonych dla określonego odbiorcy oraz możliwość dopasowania w czasie rzeczywistym wyglądu odtwarzacza do marki lub tematyki aktualnie odtwarzanych treści. Nowe narzędzia pozwlają także na kompilację danych analitycznych w oparciu o prawa dostępu online i offline. Dzięki nim można poznać potrzeby odbiorców. Adobe Media Player oferuje wydawcom szeroki zakres możliwości ochrony, na przykład szyfrowanie transmisji strumieniowej, ochronę spójności danych oraz ochronę opartą na tożsamości.

Adobe Media Player uzupełnia i rozszerza funkcjonalność innych produktów Adobe, takich jak: oprogramowanie Adobe Flash® Player; wprowadzane obecnie na rynek oprogramowanie Adobe® Flash® CS3 Professional; Flash® Media Server 2 — oprogramowanie dla serwerów przeznaczone do strumieniowania multimediów; technologia odtwarzania filmów w telefonach komórkowych Flash® Lite™; rodzina narzędzi Adobe do tworzenia treści multimedialnych, takich jak narzędzie Adobe Creative Suite® 3 Production Premium do tworzenia filmów, dźwięku oraz grafiki filmowej; oraz aplikacja Adobe Media Encoder umożliwiająca kompresję danych i strumieniowanie ich na żywo.

Aplikacja Adobe Media Player została opracowana przy wykorzystaniu środowiska o nazwie Apollo. Jest to nowe środowisko uruchomieniowe wprowadzane obecnie na rynek przez firmę Adobe. Umożliwia wydawcom i autorom stron internetowych tworzenie aplikacji RIA (ang. Rich Internet Applications) na komputerze biurkowym z wykorzystaniem technologii Flash, PDF i HTML. Aplikacja Adobe Media Player będzie dostępna w drugiej połowie 2007 r. jako bezpłatna wersja beta do pobrania ze strony internetowej Adobe. Dystrybucja pełnej wersji przez firmę Adobe i jej partnerów rozpocznie się pod koniec roku.

Więcej na ten temat: Adobe, Adobe Flash Player, Adobe Media Player

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.