eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Pracuj na Ukrainie

Pracuj na Ukrainie

2006-12-07 00:24

Nowopowstała Grupa Pracuj przejęła większościowe udziały w portalu rabota.ua, który działa na ukraińskim rynku serwisów rekrutacyjnych. Portal powstał w 2000 r. Swoim użytkownikom oferuje dostęp do ponad 15 000 aktualnych ofert pracy.
W skład Grupy Pracuj, która powstała na początku listopada, wchodzą: portal rekrutacyjny www.pracuj.pl, serwisy edukacyjne - www.edulandia.pl i www.edu.pracuj.pl oraz Wirtualne Targi Pracy i Edukacji - www.targi24.pl. Wcześniej, od 2000 roku, firma funkcjonowała pod nazwą Communication Partners. Nowa nazwa ma nie tylko ujednolicić wizerunek firmy, kojarzonej przede wszystkim z marką Pracuj.pl, ale również wyrażać zmiany w strategii jej działania.

Portal www.rabota.ua powstał w 2000 r. Serwis zna prawie 30% ukraińskich internautów w wieku 21-39 lat. Swoim użytkownikom oferuje dostęp do ponad 15 000 aktualnych ofert pracy. Pracodawcy mogą natomiast korzystać z bazy CV zawierającej ponad 30 000 życiorysów.

W serwisie znajduje się także dział poradnikowy dla kandydatów, zawierający informacje na temat poszczególnych etapów rekrutacji, rozwoju zawodowego i budowania ścieżki kariery. Sekcja poświęcona edukacji prezentuje natomiast możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez kursy, seminaria i warsztaty.

- Przejęcie serwisu www.rabota.ua to dla nas duże i niezwykle ciekawe wyzwanie. Ukraina jest bowiem na zdecydowanie wcześniejszym etapie rozwoju technologicznego niż my. Penetracja Internetu jest tam około 2,5 razy niższa niż w Polsce. Rozwój serwisu www.rabota.ua związany będzie zarówno z transferem naszego know-how, jak i z wykorzystaniem doświadczeń lokalnego rynku – komentuje Marcin Pietras, odpowiedzialny za rozwój ukraińskiego portalu.

Inwestycja Grupy Pracuj w ukraiński serwis oznacza również poszerzenie oferty dla polskich klientów firmy. - Liczba polskich przedsiębiorstw na Ukrainie systematycznie się zwiększa, dlatego specjalnie dla nich zostanie przygotowana oferta, która ułatwi im dostęp do najlepszych kandydatów na tym rynku pracy – dodaje Marcin Pietras.

Nowa strategia Grupy Pracuj zakłada również rozbudowę polskich serwisów, między innymi poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań i udogodnień dla użytkowników.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: