Aktualności

Gospodarka

Japońska elektronika coraz gorsza?

27.09.2006, 00:40

Japońska elektronika coraz gorsza?

Japońska elektronika coraz gorsza?

Doniesienia o wybuchających bateriach dla komputerów przenośnych wywołały w Kraju Kwitnącej Wiśni ożywioną debatę nad ogólnym wizerunkiem produktów, pochodzących z tego kraju.

Jak podaje New York Times, w różnych mediach można napotkać opinie na temat pogarszającej się jakości japońskiej elektroniki, na rzecz urządzeń chińskich oraz koreańskich. Cała sprawa traktowana jest bardzo poważnie przez lokalne media, czego dowodem jest pierwszoplanowe traktowanie wiadomości o wadliwych bateriach Sony, nawet w stosunku do doniesień z Iraku lub Libanu.

W samej Japonii debata nad przyczynami takiej sytuacji obrała kierunek wzajemnych oskarżeń, kierowanych pod adresem młodszej lub też starszej kadry zarządzającej wielkich koncernów z branży IT. Zdaniem pierwszych, to oni powinni zająć miejsca w zarządach i radach nadzorczych, jako że reprezentują bardziej nowoczesną wiedzę oraz umiejętności.

Z kolei starsi menedżerowie krytykują promowanie tzw. amerykańskiego stylu zarządzania swoich młodszych kolegów, co ich zdaniem burzy pewien obrany porządek i przyczynia się własnie do pogorszenia się wizerunku produktów ze znaczkiem Made in Japan.

W mediach pojawił się nawet apel emerytowanego prezesa firmy Toyota – Hiroshi’ego Okudy, który wezwał rodaków do naprawy sytuacji poprzez zwiększenie konkurencyjności japońskich producentów. Jego zdaniem ostatnie kroki dużych koncernów, mające na celu zacieśnienie współpracy, nie idą w parze z poprawieniem jakości produktów.
 
tytuł : Japońska elektronika coraz gorsza?
oprac. : 4Press
 

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat:

Japonia, sprzęt elektroniczny, elektronika



Podobne tematy Najnowsze w dziale Wszystkie wiadomości
27.02Nielegalna sprzedaż używanej elektroniki
21.10Recykling AGD: znakowanie sprzętu od dziś
17.08Polska elektronika lepiej
27.03Sposób na tańszy sprzęt
17.07W Japonii najtaniej
17.07Więcej Japonii w Polsce
12.07Los Angeles jak Pekin?
30.06Japonia wbrew trendom
21.05Aparat Sony SLT-A37
20.05Płyta główna GIGABYTE GA-Z77X-D3H
18.05Notebooki ASUS G75VW i G55VW
16.05Karta graficzna GIGABYTE GeForce GTX 670
15.05Karta graficzna ASUS GeForce GTX 690
14.05Płyta główna GIGABYTE GA-Z77X-UD5H
13.05Projektory Epson EB-1900
12.05Karta graficzna ASUS GeForce GTX 680
22.05 Rating japońskiej gospodarki poszedł w dół
22.05 Luksusowe rezydencje raczej na rynku wtórnym
22.05 Ocieplenie klimatu na rynkach światowych
22.05 Tablety napędzą ruch w Internecie
22.05 Strefa euro: gospodarka francuska daleka od ideału
22.05 Sprzedaż obligacji skarbowych IV 2012
22.05 Polscy inżynierowie a zmiana miejsca pracy
22.05 Wzrosty na GPW
Bezplatna prenumerata naszego Newsletter'a!
Kalkulatory Oferty pracy Baza firm
Przydatne kalkulatory biznesowe: Wpisz słowo kluczowe lub wybierz branżę: Wyszukiwarka firm i instytucji w bazie Panorama Firm:
wszystkie »
słowo kluczowe:
 
branża:
 
słowa kluczowe:
 
lokalizacja:
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy

Copyright © Kasat Sp. z o.o.