|
Nieruchomości | Opinie | Grupy dyskusyjne | Książki |
||
|
Dziś jest |
AktualnościGospodarka |
Tanie rozmowy przez Internet17.08.2006, 13:01 Wszyscy lubią dostać coś za nic i dla wielu telefonia internetowa jest sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy oraz utrzymywaniem więzi z przyjaciółmi i rodziną. Przez długi czas Skype był pionierem telefonii internetowej. Ma miliony użytkowników, gdyż dzwonienie do osób używających programu Skype jest darmowe. Ale musi on stawić czoła innym firmom. Pozwalają one na dzwonienie bez potrzeby używania specjalnego oprogramowania czy też nawet komputera.
Innowatorami są Jajah, Babble, Voipcheap i Project Gizmo. Jajah oferuje dzwonienie na cały świat za darmo, pozwalając połączyć się dwóm użytkownikom telefonu przez ich stronę internetową. Użytkownicy wstukują numer, z którego chcą zadzwonić i z którym chcą się połączyć. Jajah dzwoni na oba numery, łączy je i pozwala im rozmawiać przez Internet. Łączenie odbywa się za pomocą Internetu i normalnej sieci telefonicznej. Częściej korzysta się jednak z łączenia telefonicznego, niż komputerowego. "To, co rozdajemy za darmo, to rozmowy lokalne. W przypadku rozmowy osoby z Wielkiej Brytanii z osobą z Nowego Jorku, większa jej część przechodzi przez Internet. My fundujemy tylko transfer z serwera w Nowym Jorku do tamtejszego telefonu (tylko w tym momencie przesył danych odbywa się za pośrednictwem lokalnej sieci telefonicznej.)" - mówi Roman Schaff, współtwórca Jajah. "Te lokalne połączenia stają się coraz tańsze. W końcu będą za darmo. My po prostu urzeczywistniamy to już dzisiaj. Jajah deklaruje ofertę darmowych globalnych połączeń telefonicznych, w przypadku niektórych krajów nawet na telefony komórkowe. Ale oferta wymaga dokładniejszej analizy. Limity połączeń "Jeśli połączenie jest od jednego numeru IP do drugiego to jest ono darmowe, gdyż nie jest używany stacjonarny telefon" - powiedział Ian Fogg, starszy analityk Jupiter Research. tytuł : Tanie rozmowy przez Internet
oprac. : Katarzyna Kozłowska / eGospodarka.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat:rozmowy przez internet, bezpłatne rozmowy, tanie rozmowy, VoIP, telefonia VoIP, Skype, Jajah, Babble, Hotxt, Tex2, telefonia internetowa Masz pytanie? Chcesz wyrazić swoją opinię? Wypowiedz się na Forum!Wybierz dział tematyczny, aby podyskutować:
|
||||||||||||||||
| O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy |
Copyright © Kasat Sp. z o.o.