eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Branża PR w mediach VII 2006

Branża PR w mediach VII 2006

2006-08-10 00:04

Branża PR w mediach VII 2006

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Lipcowe przekazy dotyczące public relations najczęściej poświęcone były tematom związanym z polityką: PR-owi Polski i kreowaniu wizerunku osób sprawujących władzę. Jak wynika z najnowszego raportu PRoto w lipcu ukazało się w mediach 131 materiałów o branży PR, czyli o 37 więcej niż w poprzednim miesiącu.

Przeczytaj także: Branża PR w mediach VI 2006

Badanie przekazów o branży PR w lipcu 2006 roku objęło 131 materiałów. Najwięcej artykułów o PR ukazało się w prasie - stanowiły one 73,2% ujętych w raporcie publikacji.

Najczęściej pojawiającym się tematem materiałów był PR Polski i kształtowanie wizerunku naszego kraju - wzmianki na ten temat pojawiły się w mediach 54 razy. Największe zainteresowanie mediów wzbudziły plany powołania pełnomocnika MSZ ds. ochrony i promocji wizerunku polski. Pomysł ten powstał w związku z pogarszającym się wizerunkiem naszego kraju za granicą i licznymi negatywnymi publikacjami na temat Polski w zagranicznych mediach.
38 artykułów dotyczyło politycznego public relations. Wiele miejsca poświęcono w nich wizerunkowi nowego premiera - Jarosława Kaczyńskiego.

50,4% wszystkich analizowanych przekazów było nacechowanych neutralnie. Wśród materiałów znalazło się 18,3% przekazów pozytywnych i 31,3% negatywnych. Najwięcej nieprzychylnych materiałów ukazało się, tak jak w zeszłym miesiącu, w kategorii PR-u Polski - stanowiły one 42,5% przekazów na ten temat.

Najwięcej informacji o PR publikowały media o profilu informacyjnym (67,2%) oraz poświęcone biznesowi i gospodarce (15,3%). Wśród mediów najczęściej poruszających tematykę PR-u na pierwszym miejscu, z dwunastoma publikacjami, uplasowała się Gazeta Wyborcza.

W badaniu publikacji cytujących lub wzmiankujących osoby i firmy w kontekście PR-u uwzględniono 97 przekazów. Część tych materiałów nie jest w całości poświęcona public relations, dlatego ich liczba jest inna niż suma publikacji dotyczących branży PR.

Wśród osób najczęściej cytowanych/wzmiankowanych, pierwszą pozycję zajął, cytowany siedmiokrotnie, Konrad Ciesiołkiewicz. W lipcu wśród osób najczęściej wypowiadających się w kontekście public relations znaleźli się głównie specjaliści zajmujący się PR-em politycznym, poruszający przede wszystkim temat poprawy wizerunku Polski za granicą oraz PR-u politycznego. Najczęściej wzmiankowaną w kontekście PR-u firmą/organizacją/instytucją była PAIiIZ. Natomiast w przypadku agencji PR, pierwsze miejsce zajęła firma Ciszewski PR.


Przeczytaj także: Branża PR w mediach IV 2010 Branża PR w mediach IV 2010

oprac. : Joanna Kujawa / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: monitoring mediów, media, branża PR, raport PRoto

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: