eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Niedługo koniec sezonu. Pomyśl o dobrym ekogroszku na resztę roku dla pieca centralnego.

Niedługo koniec sezonu. Pomyśl o dobrym ekogroszku na resztę roku dla pieca centralnego.

2020-02-25 15:02

Niedługo koniec sezonu. Pomyśl o dobrym ekogroszku na resztę roku dla pieca centralnego.

Pomyśl o dobrym ekogroszku na resztę roku dla pieca centralnego © fot. mat. prasowe

Komunikat PR

W tym roku zima niezbyt dała się nam we znaki. Prawdę mówiąc wielu z nas w ogóle jej nie odczuło, tęsknie wyglądając zapamiętanego z dzieciństwa śniegu. Dla osób, które co roku muszą poświęcać czas na poszukiwania taniego opału, panująca aura nie była jednak zmartwieniem, a po ostatnich miesiącach w wielu domach pozostała pewna porcja paliwa, którą mamy nadzieję spożytkować w najbliższym czasie.
Czy w takim wypadku możemy zapomnieć o posezonowych zakupach? Możemy. Lecz bynajmniej nie jest to decyzja dobra dla naszej kieszeni. Właśnie teraz możemy bowiem liczyć na znaczne obniżki cen, dzięki którym uda nam się nabyć węgiel ekogroszek perfekcyjnie dostosowany do cieplejszych temperatur, które już za chwilę nadejdą.

Wiosna i lato to idealny czas na zakup taniego ekogroszku workowanego.


Sprzedawcy właśnie teraz zaczynają konkurować między sobą o klienta, próbując sprzedać nadmiar ekogroszku, którego nie udało im się zbyć przed sezonem zimowym. Aby naprawdę skorzystać na promocyjnym zakupie, musimy jednak pamiętać o kilku aspektach, które znacząco wpłyną na to, czy rzeczywiście uda nam się na nim oszczędzić.

Jedynym paliwem, w które warto zainwestować, jest ekogroszek workowany pakowany w worki foliowe z systemem mikrowentylacji. Nigdy nie kupuj opału składowanego luzem. Nie masz pojęcia, czy był on przechowywany w odpowiednich warunkach. Możesz za to mieć pewność, że w wyniku nieodpowiedniego składowania zdążył on utracić swą kaloryczność pod wpływem procesu wietrzenia. Oznacza to, że nie masz szans osiągnąć dzięki niemu znamionowej ilości ciepła określonej przez producenta. Dodatkowo kupno ekogroszku luzem można przyrównać do kupowania kota… w worku. Bez specjalistycznych urządzeń pomiarowych nie jesteś w stanie określić jego właściwości, a mierzenie ich “na oko” bynajmniej nie daje wymiernych rezultatów.

Poleganie na zapewnieniach sprzedawcy, który nie dysponuje certyfikatem jakości, może być przyczyną poważnych awarii w twoim systemie grzewczym. Jeśli dodać wyrzucone na złej jakości opał pieniądze do kosztów napraw, szybko okaże się, że okazjonalny zakup bynajmniej nie był tani w dłuższej perspektywie.

Czy opałem na zimę można palić także w cieplejszych miesiącach?


Można. Jeśli nie zależy ci na realnych oszczędnościach i chcesz marnować wysokokaloryczny opał na zimę w okresie od wiosny do jesieni, możesz to robić. Nikt nie zabroni ci działać w ten sposób, szczególnie, że pozornie może się to wydawać korzystne. Taką decyzję warto jednak solidnie przemyśleć. W ciepłe dni część wysokokalorycznego opału spali się bezproduktywnie, co jest całkiem wyrafinowanym sposobem na ulotnienie domowego budżetu.

Przy wysokich temperaturach panujących na zewnątrz już samo otoczenie ogrzewa mury naszego domu, a naszym zadaniem jest jedynie utrzymanie panującej w środku atmosfery. Właśnie dlatego w profesjonalnych sklepach, takich jak taniopal.pl, znajdziemy ekogroszki o zróżnicowanej kaloryczności, która pozwoli nam dostosować zakup do naszych realnych potrzeb. Eko groszek lis przyda się sprytnym użytkownikom kotłów retortowych, którzy wiedzą dokładnie, że latem zdecydowanie lepiej jest używać paliwa o nieco niższej kaloryczności. Ekogroszek niedźwiedź to opcja dla oszczędnych miłośników przyjemnego ciepła, stanowiąca idealny kompromis pomiędzy najwyższą a najniższą kalorycznością. Z kolei ekogroszek orzeł to najlepszy opał na zimę, jaki można sobie wymarzyć, z uwagi na wartość opałową wynoszącą aż 28 MJ/kg.

Czy opał na zimę zmieni swoje właściwości, jeśli odłożymy go na koniec roku?


Jeśli przed zakupem mniej kalorycznego ekogroszku na sezon letni powstrzymuje cię powyższa obawa, możesz spać spokojnie. O ile zainwestowałeś w profesjonalnie zapakowany opał, wykorzystaj otwarty worek do końca, po czym zmień paliwo na bardziej odpowiednie. Wysokokaloryczny ekogroszek nie zwietrzeje dzięki opakowaniu i nie zawilgotnieje od spodu, jeśli będziesz go przechowywać na palecie. W ten sposób już teraz będziesz dysponować zapasem, dzięki któremu twoje jesienne zakupy okażą się znacznie tańsze, niż w ubiegłym roku.

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: