eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Wiarygodność finansowa - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Wiarygodność finansowa - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

2020-01-17 15:31

Wiarygodność finansowa - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Wiarygodność finansowa - wszystko, co musisz o niej wiedzieć © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Komunikat PR

"Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Stare przyłowie z biegiem lat nabrało nowego znaczenia. Dziś należy patrzeć na nie wielowymiarowo - m.in. przez pryzmat historii Twoich wydatków lub spłaty zaciągniętych zobowiązań. Wiarygodność finansowa może bowiem zaważyć na Twojej przyszłości. Zobacz, jak o nią zadbać.

Wiarygodność finansowa – trzy elementy układanki


Wiarygodność finansowa nie jest pojęciem tak popularnym, jak np. zdolność kredytowa czy historia kredytowa. Każdy z tych trzech terminów ma inne znaczenie, ale... wszystkie są ze sobą w pewnym stopniu powiązane.

Zdolność kredytowa została zdefiniowana w ustawie Prawo Bankowe jako „Zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie”.
Wpływa na nią: wysokość dochodów i nasz majątek, forma zatrudnienia, liczba osób w gospodarstwie domowym oraz inne zobowiązania finansowe.

Historia kredytowa to archiwum Twoich zachowań kredytowych na przestrzeni określonego czasu.


Z kolei wiarygodność finansowa określa skrupulatność, z jaką w przeszłości poodchodziliśmy do zobowiązań względem instytucji finansowych. Na wiarygodność finansową składa się nie tylko terminowe spłacanie rat, ale też sposób radzenia sobie z ewentualnymi trudnościami przy tychże spłatach. Na wiarygodności finansowej może zaważyć, chociażby nieterminowa opłata rachunków za telefon. Warto więc podchodzić do zobowiązań rzetelnie, gdyż ta rzetelność stanowi ważne kryterium m.in. przy ocenie zdolności kredytowej.

Wiarygodność finansowa – jak ją poprawić


Wraz z kolejnymi etapami w życiu zmienia się również nasza wiarygodność finansowa. Aby jeszcze ją wzmocnić, wystarczą proste czynności. Jednym z najpopularniejszych sposobów są ratalne zakupy relatywnie tanich przedmiotów. Planujesz zakup nowego smartfona? Wyposażasz mieszkanie w sprzęt RTV/AGD? Nie płać gotówką – postaw na spłatę w ratach. Spłacając zobowiązanie w terminie, zyskujesz asa w rękawie – kartę, która może zaważyć w przyszłości na Twojej pozytywnej decyzji kredytowej przy zakupie mieszkania czy samochodu.

Wiarygodność finansowa – szybka pożyczka


również wymaga udowodnienia swojej wiarygodności. W przypadku firm pożyczkowych procedury weryfikacji osoby ubiegającej się o pożyczkę internetową przebiegają jednak o wiele szybciej. Jeśli starasz się o pierwszą SMART pożyczkę, możesz otrzymać 3000 zł na okres 30 dni bez żadnych dodatkowych kosztów! Wystarczy, że spłacisz zobowiązanie jedną ratą w określonym umową terminie.

Wiarygodność finansowa w przypadku pożyczki online jest weryfikowana na podstawie Twojej deklaracji o dochodach i formie zatrudnienia. Nie wymagamy dodatkowych zaświadczeń. Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na decyzję, przeprowadzamy szybką weryfikację konta za pomocą bezpiecznej aplikacji Kontomatik.

Jeżeli teraz zdecydujesz się na pożyczkę online od Smart Pożyczka - https://smartpozyczka.pl, to dodatkowo możesz zgarnąć bon podarunkowy o wartości 100 zł, z którego będziesz mógł skorzystać robiąc zakupy na Allegro. Wystarczy, że w okresie 20.01. - 31.01.2020 weźmiesz pożyczkę, kreatywnie dokończysz zdanie "jestem Smart, bo..." i zwrócisz pożyczone pieniądze w terminie! 10.02 zostanie ogłoszona liczba 50 szczęśliwców, do których powędruje bon. Łączna pula nagród to aż 5000 złotych, nie odbieraj sobie szansy na wygraną, pożycz szybko i bezpiecznie i zgarnij bon!

Wszystko po to, aby pożyczka internetowa znalazła się na Twoim koncie w czasie potrzebnym na zaparzenie herbaty. Środki przelewamy nawet w niedzielę i święta. Przekonaj się sam.

fot. mat. prasowe

Wiarygodność finansowa - jak ją poprawić

Wyposażasz mieszkanie w sprzęt RTV/AGD? Nie płać gotówką - postaw na spłatę w ratach. Spłacając zobowiązanie w terminie, zyskujesz asa w rękawie - kartę, która może zaważyć w przyszłości na Twojej pozytywnej decyzji kredytowej przy zakupie mieszkania czy samochodu.

oprac. : Komunikat PR

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: