eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Amazon w Polsce: tym razem Gliwice

Amazon w Polsce: tym razem Gliwice

2019-11-28 15:01

Amazon w Polsce: tym razem Gliwice

Centrum Amazon w Gliwicach © fot. mat. prasowe

Amazon w Polsce jest już obecny od kilku lat i wszystko wskazuje na to, że zagrzał u nas miejsca na dłużej. Po tegorocznych otwarciach w Okmianach k. Bolesławca i w Pawlikowicach k. Łodzi, firma ogłosiła właśnie powstanie nowego Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach. W czteropoziomowym obiekcie wyposażonym w technologię Amazon Robotics zatrudnienie ma znaleźć przeszło 1000 osób. Pierwsze rekrutacje już się rozpoczęły.
To pierwsza tak duża inwestycja Amazon w Polsce. Obiekt, liczący sobie ponad 210 000 m2, będzie nie tylko największym budynkiem firmy w naszym kraju, ale również jednym z najpokaźniejszych projektów w skali całej Europy. Zrealizuje go Panattoni Europe.

W nowym Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach zatrudnienie znajdzie ponad 1000 osób. Amazon już rozpoczął nabór pracowników. Poszukiwani są m.in. specjaliści w zakresie logistyki, inżynierii, finansów, HR i IT.

Pracownicy gliwickiego centrum odpowiadać będą za realizację zamówień małej i średniej wielkości, w tym książek, elektroniki i rzeczy codziennego użytku. W codziennych zadaniach wspierać będzie ich przeszło 3 900 robotów transportowych. Technologia Amazon Robotics pomaga składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Umożliwia również znaczące zwiększenie przestrzeni magazynowej oraz ograniczenie czasu realizacji wysyłek. Centrum w Gliwicach będzie największym budynkiem Amazon w Polsce, wykorzystującym technologie Amazon Robotics.

W ofercie skierowanej do przyszłych pracowników Amazon zapowiada konkurencyjne wynagrodzenia oraz pakiet benefitów, w tym prywatną opiekę medyczną, darmowy transport do i z pracy na wybranych trasach, obiad za 1 PLN czy ubezpieczenie na życie. Na zatrudnionych czeka również program „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego osoby z ponad rocznym stażem pracy będą mogły otrzymać do 26 tys. złotych przez okres czterech lat na opłacenie wybranych kursów i szkoleń.

fot. mat. prasowe

Centrum Amazon w Gliwicach

Polska była pierwszym krajem w Europie, gdzie we wrześniu 2015 r. wprowadzono Amazon Robotics


Amazon w Polsce


Amazon w Polsce działa już od 2014 r. W tym czasie stworzył 16 000 stałych miejsc pracy w siedmiu nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach k. Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie k. Szczecina, Bielanach Wrocławskich (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), Pawlikowicach k. Łodzi i Okmianach k. Bolesławca, w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddziale Amazon Web Services w Warszawie.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Amazon, nowe inwestycje, centrum logistyczne

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: