eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Remont biura - na co warto postawić?

Remont biura - na co warto postawić?

2019-10-22 12:45

Remont biura - na co warto postawić?

Panele Podium Click Mystic © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Komunikat PR

Modne kolory ścian, nowoczesne wyposażenie, podział na strefy - remont przestrzeni biurowej to spore wyzwanie. Inwestując w biuro, nie zapomnij o najważniejszym: mocnej i wytrzymałej podłodze. Panele podłogowe czy wykładzina? Wybór należy do ciebie.
W obecnych czasach znaczenie ma nie tylko jakość świadczonych przez firmę usług, ale profesjonalizm na każdym szczeblu. Zarówno przyszli pracownicy, jak i klienci zwracają uwagę nie tylko na działalność prowadzoną przez firmę, lecz również na to, jak wygląda przestrzeń biurowa. Czy jest nowoczesna? Czy odpowiada potrzebom pracowników? Czy zachęca, aby przekroczyć próg biura i podjąć się współpracy? Wygląd biura stanowi dziś jego wizytówkę. Remontując przestrzeń biurową, uwzględnij nie tylko ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni i miejsc pracy - zainwestuj też w solidną, wytrzymałą podłogę. To ona decyduje o całości aranżacji i to na nią pada wzrok w pierwszej kolejności. Warto zadbać, by prezentowała się jak najlepiej.

Najważniejsze cechy dobrej podłogi biurowej


Warunki użytkowania podłogi w przestrzeniach biurowych znacznie różnią się od tych, jakie panują w przestrzeni mieszkalnej. Jednym z najważniejszych czynników jest tu intensywność eksploatowania podłóg. Ze względu na duży codzienny ruch pracowników i interesantów podłoga w biurze musi być wytrzymała, odporna na ścieranie i nacisk, a przy tym estetyczna i elegancka.

Dobrze wykonana podłoga zapewnia wysoki komfort użytkowania i jest łatwa w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu poprawia jakość powietrza, zapewnia odpowiednie odbicie światła, a także stanowi izolację akustyczną, wyciszając przestrzeń biurową i pozwalając tym samym na pracę w skupieniu. Zdaniem specjalistów firmy KOMFORT najlepszym rozwiązaniem do biura są podłogi wykonane z wysokiej jakości paneli podłogowych lub płytek dywanowych. Wybierając podłogę, należy zwrócić uwagę na jej obciążenie – drewniana może się odkształcać pod wpływem bardzo ciężkich mebli, na skutek dobowego natężenia ruchu, a także w zależności od rodzaju wejścia (z korytarza czy bezpośrednio z zewnątrz).

Panele podłogowe – na jakie się zdecydować?


Estetyczne panele podłogowe zdobią pomieszczenie, łatwo utrzymać je w czystości, a przy tym są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. To jednak, na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, to klasa ścieralności, oznaczana symbolami w skali od AC1 do AC6. Panele przeznaczone do pomieszczeń komercyjnych o średnim natężeniu ruchu powinny należeć do klasy ścieralności przynajmniej AC4, z kolei te przeznaczone do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu – od AC5 do AC6. Następnie dochodzi kwestia, na jakie panele się zdecydować: drewniane czy winylowe? Drewno jest materiałem uniwersalnym i pasuje do większości aranżacji. Panel podłogowy Dąb Alicante 36281 Forest szczególnie sprawdza się na przykład w przestrzeniach industrialnych lub utrzymanych w klimatach skandynawskich. Jest wytrzymały i można go zastosować również w przestrzeniach mocno eksploatowanych.

fot. mat. prasowe

Panele Dąb Alicante Forest


Niestety, nie wszystkie panele drewniane takie są i często pod wpływem szczególnie ciężkich mebli mogą się odkształcać. Warto też zauważyć, że drewno wymaga okresowej konserwacji polegającej na nałożeniu specjalistycznego preparatu, który zabezpiecza podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Alternatywą dla paneli drewnianych są winylowe, o wysokiej klasie ścieralności oraz antypoślizgowej powłoce, których rdzeń jest odporny na wilgoć, co z kolei zapobiega ich odkształcaniu. Panele te przypominają prawdziwe drewno, a dzięki technologii CLICK są łatwe w montażu.

Tu warto zwrócić uwagę na panele winylowe Lvt Podium Click 40 Mystic 139S oraz Dąb Jedwabny Jasny BACL40052 Balance Click – oryginalne i eleganckie w wykonaniu. Sprawdzą się one szczególnie w takich pomieszczeniach jak recepcja hotelowa, poczekalnia biurowa, a także we wnętrzach miejsc użyteczności publicznej. Panele winylowe zapewniają doskonałą izolację akustyczną, dzięki czemu sprawdzą się wszędzie tam, gdzie panuje duże dobowe natężenie ruchu.

A może wykładziny podłogowe?


Wykładzina dywanowa to idealne rozwiązanie dla biur, w których istnieje potrzeba nietypowych rozwiązań kolorystycznych. Tu idealnym przykładem jest wykładzina dywanowa FORTESSE NIEBIESKI.

fot. mat. prasowe


Dzięki wykonaniu w włókien poliamidowych, wykładzina ta jest odporna na ścieranie i zginanie, charakteryzuje się dużą trwałością i łatwo ją czyścić. Wszystko to sprawia, że nadaje się szczególnie do tych biur, w których panuje duże natężenie ruchu. Warto też zauważyć, że wykładziny dywanowe są dobrymi izolatorami akustycznymi. Dzięki temu, że są miękkie i sprężyste, tłumią dźwięki lepiej niż panele czy płytki podłogowe, w związku z czym sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ruch jest większy. Zastosowanie ich w biurze sprawi, że uda się zlikwidować nieprzyjemny pogłos, a odgłosy upadających przedmiotów oraz kroki przemieszczających się pracowników i interesantów przestaną rozpraszać uwagę i przeszkadzać w pracy.

Remontując biuro, warto postawić przede wszystkim na wytrzymałą, dobrą jakościowo podłogę. Odpowiednio dobrana będzie stanowić wizytówkę firmy.

oprac. : Komunikat PR

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: