eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Lenovo ThinkPad T495, T495s i X395

Lenovo ThinkPad T495, T495s i X395

2019-05-17 00:40

Lenovo ThinkPad T495, T495s i X395

Lenovo ThinkPad T495, T495s i X395 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Lenovo wprowadza do oferty nowe laptopy ThinkPad: T495, T495s i X395. To laptopy z systemem Windows 10 i procesorami AMD Ryzen 7 PRO Mobile 2. generacji oraz grafiką Radeon Vega.
Laptopy ThinkPad T495, T495s i X395 są smukłe i mają wyświetlacz Full HD o rozdzielczości 1920x1080 i jasności 400 nitów, który prezentuje wyraźniejszy tekst i ikony w słabo oświetlonym otoczeniu. Laptopy wyposażono w klawiaturę z białym podświetleniem.

Laptopy są zgodne z normą MIL-SPEC, a testy rozszerzono o próbę odporności na rozbicie pod wpływem działania siły grawitacyjnej, dzięki czemu są odporne na wstrząsy podczas codziennej pracy.

Procesory Ryzen 7 PRO Mobile 2. generacji oraz grafika Radeon Vega umożliwiają wydajną pracę zarówno w biurze, jak i w podróży. Elementy te zostały opracowane z myślą o zwiększeniu efektywności, lepszych funkcjach multimedialnych oraz większej oszczędności energii. Technologia Radeon FreeSync wyświetla piksele w imponującej jakości, a wysoka częstotliwość odświeżania praktycznie eliminuje zacinanie się obrazu. Dzięki temu laptop doskonale nadaje się do oglądania wideo i prezentacji, a także mniej wymagających gier.

fot. mat. prasowe

ThinkPad T495

Laptop ma 14-calowy wyświetlacz Full HD o rozdzielczości 1920x1080 i jasności 400 nitów.


Rozmowom grupowym często towarzyszą niepożądane niespodzianki, takie jak słaby dźwięk, zniekształcony głos i rozpraszający uwagę hałas w tle. Komfort telekonferencji VoIP, szczególnie w hałaśliwym otoczeniu, zwiększą dwa mikrofony dalekiego zasięgu, które lepiej zbierają głos w zakresie 360°. Laptopy te mają boczny mechanizm dokujący umożliwiający samoregulację pod niemal dowolnym kątem, co zwiększa zakres opcji łączności, stabilność oraz trwałość platformy sprzętowej,

fot. mat. prasowe

Lenovo ThinkPad T495s

Bezpieczeństwo w modelach T495s i X395 zwiększa dodatkowo opcjonalny filtr prywatności ThinkPad PrivacyGuard, który chroni zawartość ekranu przed ciekawskimi w pobliżu.


Aby zabezpieczyć swoją prywatność, wystarczy zasunąć ThinkShutter — wbudowaną osłonę kamery, która fizycznie zabezpiecza użytkowników ThinkPada przed wzrokiem internetowych podglądaczy. Bezpieczeństwo w modelach T495s i X395 zwiększa dodatkowo opcjonalny filtr prywatności ThinkPad PrivacyGuard, który chroni zawartość ekranu przed ciekawskimi w pobliżu. Dodatkowa funkcja ThinkPad PrivacyAlert, która będzie dostępna już za kilka miesięcy, poinformuje o próbach zaglądania przez ramię i automatycznie włącza filtr PrivacyGuard. Dostępna tylko z procesorami Ryzen PRO 2. generacji funkcja AMD Memory Guard (transparentne, bezpieczne szyfrowanie pamięci — TSME) zabezpiecza przed atakami metodą zimnego rozruchu, gdy włamywacz ma fizyczny dostęp do komputera. AMD Memory Guard zapewnia niezależne od systemu operacyjnego oraz aplikacji szyfrowanie i odszyfrowywanie pamięci DRAM w czasie rzeczywistym.

fot. mat. prasowe

ThinkPad X395

ThinkPad X395 ma 13 cali.


Te i inne funkcje bezpieczeństwa w nowych laptopach ThinkPad składają się na platformę zabezpieczeń Lenovo ThinkShield. Do utraty danych lub urządzenia albo kradzieży tożsamości może dojść w każdej chwili, a koszty związane z takimi incydentami w firmach sięgają milionów dolarów. Funkcje zabezpieczeń w laptopach Lenovo zapewniają spokój i ochronę danych firmy, a ThinkShield gwarantuje bezpieczeństwo urządzeń w całym cyklu ich życia, począwszy od fazy projektowej, poprzez dostawy, aż po najważniejsze aktualizacje.

Ceny i dostępność w Polsce:

  • ThinkPad T495 (14-calowy) będzie dostępny od czerwca 2019 r. w cenach od 4449 PLN brutto
  • ThinkPad T495s (14-calowy) będzie dostępny od czerwca 2019 r. w cenach od 4689 PLN brutto
  • ThinkPad X395 (13-calowy) będzie dostępny od czerwca 2019 r. w cenach od 4689 PLN brutto

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: