eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Red Hat Enterprise Linux 8

Red Hat Enterprise Linux 8

2019-05-16 10:02

Red Hat Enterprise Linux 8

Red Hat wprowadza Red Hat Enterprise Linux 8 © nd3000 - Fotolia.com

Red Hat wprowadza rozwiązanie Red Hat Enterprise Linux 8, system operacyjny umożliwiający korzystanie z technologii Linux w każdym przedsiębiorstwie.
Red Hat Enterprise Linux 8 to system operacyjny, który zaprojektowano na nowo z myślą o epoce chmury hybrydowej. Obsługuje on obciążenia i operacje sięgające od korporacyjnych centrów przetwarzania danych po liczne chmury publiczne. Firma Red Hat wie, że system operacyjny powinien robić coś więcej niż tylko być częścią środowiska technologicznego: powinien być katalizatorem innowacji. Od kontenerów linuksowych i chmury hybrydowej po metodykę DevOps i sztuczną inteligencję — oprogramowanie Red Hat Enterprise Linux 8 nie tylko sprosta obsłudze korporacyjnych narzędzi informatycznych w chmurze hybrydowej, lecz także ułatwi udaną realizację tych nowych strategii technologicznych.

Red Hat Enterprise Linux 8: inteligentny Linux dla chmury hybrydowej


W przypadku systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux 8 niezbędną inteligencję i wiedzę specjalistyczną domyślnie wbudowano w subskrypcje w formie rozwiązania Red Hat Insights, dzięki czemu doświadczenie firmy Red Hat w dziedzinie systemów linuksowych jest dostępne dla klientów jako usługa.

Red Hat Insights pomaga prewencyjnie identyfikować i eliminować problemy informatyczne, od luk w zabezpieczeniach po problemy ze stabilnością. Wykorzystuje narzędzia analizy predykcyjnej oparte na olbrzymiej wiedzy firmy Red Hat w zakresie technologii open source, aby pomóc administratorom w unikaniu problemów i nieplanowanych przestojów w środowiskach produkcyjnych.

Zarządzanie systemami rozproszonymi w zróżnicowanej infrastrukturze lokalnej i chmurowej może być dla działów informatycznych sporym wyzwaniem. Red Hat Smart Management to dodatek do systemu Red Hat Enterprise Linux, który pomaga informatykom wykorzystać zalety przetwarzania w chmurze hybrydowej, ograniczając do minimum związaną z tym złożoność zarządzania. Łączy oprogramowanie Red Hat Satellite do zarządzania systemami lokalnymi i chmurowe usługi administracyjne dla rozproszonych wdrożeń systemu Red Hat Enterprise Linux. Dzięki temu Red Hat Smart Management zapewnia szerokie możliwości zarządzania, instalowania poprawek, konfigurowania i udostępniania wdrożeń systemu Red Hat Enterprise Linux w całej chmurze hybrydowej.

fot. nd3000 - Fotolia.com

Red Hat wprowadza Red Hat Enterprise Linux 8

Red Hat Enterprise Linux 8 to system operacyjny, który zaprojektowano na nowo z myślą o epoce chmury hybrydowej.


Red Hat Enterprise Linux 8: szybsza droga do nowoczesnych aplikacji


Aby zaspokoić rosnące potrzeby biznesowe, działy informatyki decydują się na nowe obciążenia, od sztucznej inteligencji po Internet rzeczy, które mają przynieść przedsiębiorstwom przewagę nad konkurencją na zatłoczonych rynkach. Linux udostępnia innowacyjne możliwości, które mogą być fundamentem dla tych zróżnicowanych usług, lecz tylko system operacyjny Red Hat Enterprise Linux 8 łączy tę innowacyjność ze wzmocnionym kodem, szeroko zakrojonymi aktualizacjami zabezpieczeń, nagradzanym wsparciem i olbrzymią gamą przetestowanych, zweryfikowanych technologii pomocniczych.

Rozwiązanie Red Hat Enterprise Linux zawsze było znane jako stabilna, bezpieczna podstawa dla aplikacji. W przeszłości trudno było jednak udostępniać najnowsze języki i platformy, na których zależało programistom, bez naruszania tej stabilności. Red Hat Enterprise Linux 8 wprowadza strumienie aplikacji, w ramach których dynamicznie rozwijające się języki, platformy i narzędzia programistyczne są regularnie aktualizowane bez wpływu na zasoby podstawowe. W ten sposób w jednym systemie operacyjnym klasy korporacyjnej połączono szybsze udostępnianie innowacji dla programistów ze stabilnością środowiska produkcyjnego.

Red Hat Enterprise Linux 8: olbrzymie możliwości dla każdego


System Red Hat Enterprise Linux 8 zaprojektowano z myślą o zmniejszaniu przeszkód stojących na drodze do korzystania z technologii linuksowej. Rozwiązanie sprawia, że technologia ta staje się bardziej przystępna dla administratorów systemu Windows, początkujących administratorów systemu Linux i administratorów nowych systemów, którzy nie boją się wiersza poleceń.

Red Hat Enterprise Linux 8 ukrywa znaczną część dogłębnej złożoności poszczególnych zadań administracyjnych za konsolą Red Hat Enterprise Linux Web Console. Udostępnia ona intuicyjny, spójny interfejs graficzny do zarządzania systemem Red Hat Enterprise Linux i monitorowania go, od kondycji maszyn wirtualnych po ogólną wydajność systemu. Z myślą o jeszcze łatwiejszym użytkowaniu Red Hat Enterprise Linux umożliwia uaktualnianie przyrostowe, co zapewnia sprawniejszą, efektywniejszą i szybszą ścieżkę użytkownikom, którzy chcą przekonwertować swoje instancje systemu Red Hat Enterprise Linux 7 na wersję Red Hat Enterprise Linux 8.

System Red Hat Enterprise Linux 8 wyposażono też w technologię Red Hat Enterprise Linux System Roles, która automatyzuje wiele złożonych zadań związanych z zarządzaniem systemem Linux i jego konfiguracją w środowisku produkcyjnym. System Roles to wstępnie skonfigurowane moduły Ansible (wykorzystujące technologię Red Hat Ansible Automation), które udostępniają gotowe, automatyczne przepływy pracy do realizacji typowych, złożonych zadań w obszarze administrowania systemem. Ułatwiają początkującym administratorom systemów stosowanie protokołów linuksowych i pomagają wyeliminować błędy ludzkie jako typowe źródło problemów z konfiguracją.

Red Hat Enterprise Linux: wiele możliwości bez zmniejszania bezpieczeństwa


Innowacje informatyczne są zakorzenione w rozwiązaniach open source, a system Linux nierzadko odgrywa rolę katalizatora dla ważnych postępów w rozwoju technologii dla firm — od kontenerów linuksowych i platformy Kubernetes po przetwarzanie bezserwerowe (ang. serverless) i sztuczną inteligencję. Dzięki bezpieczniejszemu, wzmocnionemu łańcuchowi dostaw oprogramowania open source system Red Hat Enterprise Linux 8 pomaga utorować drogę dla działów informatyki, które chcą korzystać z gotowych innowacji i wdrażać dla określonych obciążeń jedynie niezbędne pakiety. Optymalizuje to wprowadzanie nowych technologii i pomaga zminimalizować potencjalne ryzyko.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa Red Hat Enterprise Linux 8 obsługuje standardy kryptograficzne OpenSSL 1.1.1 i TLS 1.3. Udostępnia tym samym najsilniejsze, najnowsze standardy ochrony kryptograficznej, które można zaimplementować w całym systemie za pomocą jednego polecenia, bez konieczności stosowania polityk i modyfikacji na poziomie poszczególnych aplikacji.

Aplikacje i usługi chmurowe nierzadko napędzają transformację cyfrową, a Red Hat Enterprise Linux 8 zapewnia pełną obsługę oferowanego przez Red Hat zestawu narzędzi kontenerowych. Narzędzia te opierają się na standardach otwartych i są wyposażone w technologie do tworzenia, uruchamiania i udostępniania aplikacji kontenerowych. Pomagają usprawnić tworzenie kontenerów i eliminują konieczność stosowania nieporęcznych, mniej bezpiecznych demonów.

Każde centrum przetwarzania danych. Każda chmura. Każda aplikacja.


Systemowi Red Hat Enterprise Linux 8 — tak jak wszystkim systemom z tej rodziny — towarzyszy prężnie rozwijane środowisko rozwiązań partnerów i dostawców chmury, obejmujące tysiące certyfikowanych aplikacji, obrazów kontenerów linuksowych i konfiguracji sprzętowych. Dzięki daleko idącej współpracy nawiązanej przez firmę Red Hat z innymi liderami branży informatycznej i szeroko zakrojonym testom system Red Hat Enterprise Linux 8 przynosi dodatkowe korzyści dla określonych konfiguracji sprzętowych i obciążeń, w tym architektur ARM i POWER, a także dla aplikacji działających w czasie rzeczywistym i rozwiązań SAP.

Red Hat Enterprise Linux 8 jest podstawą całej oferty firmy Red Hat dla chmur hybrydowych, obejmującej choćby rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Platform 4 i platformę Red Hat OpenStack Platform 15 (która wkrótce pojawi się na rynku). Na oprogramowaniu tym będzie się też opierał premierowy Red Hat Enterprise Linux CoreOS — niezwykle lekki system operacyjny stworzony z myślą o obsłudze wdrożeń technologii Red Hat OpenShift Container Platform.

Red Hat Enterprise Linux 8 jest powszechnie obsługiwany jako system operacyjny gościa w infrastrukturze chmury hybrydowej Red Hat, w tym w rozwiązaniach Red Hat OpenShift 4, Red Hat OpenStack Platform 15 i Red Hat Virtualization 4.3.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: