eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najbardziej poszukiwani pracownicy w I kw. 2019

Najbardziej poszukiwani pracownicy w I kw. 2019

2019-04-18 13:10

Najbardziej poszukiwani pracownicy w I kw. 2019

Jakich pracowników szukali rekruterzy? © Andrey Popov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Utrzymująca się na niskim poziomie stopa bezrobocia sprawia, że walka o najlepszych pracowników trwa w najlepsze. To powoduje, że pracodawcy nie ograniczają się już tylko do publikowania ofert pracy, ale również stosują takie metody jak direct search, czyli bezpośrednie dotarcie do kandydatów. Z danych GoldenLine wynika, że w I kwartale br. wiadomość od rekrutera otrzymało ponad 66,2 tys. jego użytkowników. Kim byli najbardziej poszukiwani pracownicy?

Najbardziej poszukiwani pracownicy - kogo szukali rekruterzy przez Wyszukiwarkę Kandydatów?


W czasach, gdy pozyskanie pracownika staje się coraz większym wyzwaniem, rekruterzy coraz częściej sięgają po metodę direct search, która pozwala im dotrzeć wprost do danego kandydata. Początek bieżącego roku nie był pod tym względem żadnym wyjątkiem. Na przestrzeni I kwartału br. zaproszenie do rekrutacji otrzymało 66 230 posiadaczy profilu zawodowego w serwisie GoldenLine. 14% z nich miało zaznaczoną specjalizację IT Programowanie, 13% "Inżynierię", a co dziesiąty "Finanse/Ekonomię" lub "Sprzedaż".

Ile lat mieli najbardziej poszukiwani pracownicy


W badanym okresie najbardziej rozchwytywani okazali się kandydaci pomiędzy 27. a 36. rokiem życia - w tym wieku było 53% zaproszonych do rekrutacji. 25% osób, z którymi skontaktowali się rekruterzy, znalazło się w przedziale wiekowym 37 - 44 lata. Natomiast 7% osób, które otrzymały wiadomość rekrutacyjną za pośrednictwem serwisu GoldenLine, było w wieku 18 - 26 lat.

fot. mat. prasowe

Najczęściej poszukiwani pracownicy

Wśród najbardziej poszukiwanych specjalistów nadal prym wiodą programiści.


Z jakich województw pochodzą najczęściej poszukiwani pracownicy?


W I kwartale najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby mieszkające w województwie mazowieckim (24%), śląskim (13%), dolnośląskim (11%), wielkopolskim (11%) i małopolskim (10%). Przy tym największe zapotrzebowanie rekrutacyjne jest w dużych miastach - spośród osób, które otrzymały w ubiegłym miesiącu wiadomość od rekrutera, 16% mieszka w Warszawie, 7% w Krakowie, 6% we Wrocławiu, 6% w Poznaniu oraz 4% w Łodzi.

Znajomość języków obcych - kogo szukali rekruterzy?


Znajomość języków obcych również jest istotna dla rekruterów. Wśród 66 230 osób, które otrzymały na GoldenLine zaproszenie do procesu rekrutacji bezpośrednio od pracodawcy, 77% włada językiem angielskim na poziomie podstawowym, dobrym lub biegłym. Innym często występującym językiem jest język niemiecki (zna go 29% użytkowników, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera) oraz rosyjski (10% użytkowników). Język francuski zna 5% osób, które dostały zaproszenie do procesu rekrutacji, a język hiszpański 4%.

Jakich pracowników poszukiwali rekruterzy za pośrednictwem ogłoszeń o pracę?


W I kwartale 2019 roku pracodawcy zamieścili w serwisie GoldenLine 7 528 ogłoszeń. Większość z nich została skierowana do kandydatów zamieszkujących województwo mazowieckie (19%), dolnośląskie (10%), śląskie (10%), małopolskie (8%) oraz łódzkie (7%).

Jak wynika z analiz GoldenLine, największa liczba ofert była skierowana do osób pracujących w obszarze Produkcja i objęła 23% wszystkich opublikowanych ogłoszeń. Na kolejnych miejscach znalazły się: Sprzedaż (18%), Obsługa klienta/Call Center (15% wszystkich ofert), Inżynieria/Elektronika/Technologia (12% ofert) oraz Budownictwo/Geodezja (8%).

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: