eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Majówka 2019 - trendy

Majówka 2019 - trendy

2019-04-07 00:29

Majówka 2019 - trendy

Turcja liderem majówki 2019 © Fotokon - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Majówka 2019 zbliża się wielkimi krokami, a spora rzesza Polaków podjęła już decyzję o spędzeniu jej poza domem. Gdzie udamy się na tegoroczny weekend majowy? Ze statystyk rezerwacyjnych serwisu Fly.pl wynika, że najbardziej popularne destynacje to Turcja, Grecja, Egipt, Hiszpania oraz Włochy. Co interesujące, w tym roku sporą popularnością cieszą się wycieczki objazdowe - na tego rodzaju wypoczynek uda się trzy razy więcej turystów niż w minionym roku.
Majówka to już od ładnych kilku lat okres chętnie wybierany na zagraniczną wycieczkę. W tym roku kalendarz jest dla nas łaskawy - długi weekend rozpoczyna się w środę 1 maja, wolny od pracy jest również piątek 3 maja, więc 3 dni urlopu pozwalają nam na 9 dni wiosennego wypoczynku.

Jak wynika z danych zebranych przez Fly.pl, w tym roku liderką popularności jest Turcja, którą na majówkę wybrało 20,9% Polaków. Na drugim miejscu uplasowała się Grecja (17,16%), a kolejne pozycje przypadły w udziale Egiptowi (13,43%) i Hiszpanii (11,94%).
– Te cztery kierunki, tak jak w poprzednich latach, są bezkonkurencyjnie najpopularniejsze. W ubiegłym roku niemal 70% wycieczek na majówkę było zrealizowanych do Turcji, Grecji, Egiptu i Hiszpanii. W 2019 trend ten jest niższy ze względu na dużą popularność wycieczek objazdowych – komentuje Grzegorz Bosowski, prezes Fly.pl.

fot. mat. prasowe

10 najpopularniejszych kierunków na majówkę 2019

Z danych Fly.pl wynika, że najpopularniejszy kierunek na majówkę to Turcja (20,9%).


Turcja, Grecja, Egipt, Hiszpania – najmocniejsza czwórka


Majówka w Turcji to opcja, która już w zeszłym roku cieszyła się największą popularnością. Atutem tego kraju jest bogata oferta hoteli o wysokim standardzie oraz konkurencyjne ceny. Najczęściej na majówkę w Turcji wybieramy 5-gwiazdkowe hotele w formule All Inclusive. Koszt takiego wyjazdu to średnio 3000 zł od osoby. Za majówkę w hotelu 4-gwiazdkowym także z pełnym wyżywieniem nasi Klienci zapłacili ok. 2000 zł od osoby. Coraz częściej Polacy wybierają również wyjazdy nastawione na odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Turcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wycieczki objazdowe do Kapadocji.

fot. mat. prasowe

10 najpopularniejszych kierunków na majówkę 2019

Z danych Fly.pl wynika, że najpopularniejszy kierunek na majówkę to Turcja (20,9%).


Drugim najchętniej wybieranym kierunkiem jest uwielbiana przez Polaków Grecja. Przyjemna wiosenna pogoda, niemal puste plaże i atrakcyjne ceny na miejscu – to główne powody, dla których nasi Klienci wybierają majówkę w Grecji. Wśród rezerwacji najpopularniejsze są hotele 4-gwiazdkowe z opcją All Inclusive. Średnia cena takiego wyjazdu w przeliczeniu na jedną osobę to ok. 2100 zł. Najwięcej turystów wybierających się do Grecji spędzi majówkę na Krecie, Korfu oraz Rodos, a także na Półwyspie Chalkidki.

Gwarancja pogody oraz największy wybór hoteli w formule All Inclusive sprawiają, że niesłabnącą popularnością na majówkę cieszy się Egipt. Średni koszt majówki w standardzie 5-gwiazdkowym w Marsa Alam, Sharm El Sheikh lub Hurhadzie to 3100 zł za osobę. Na czwartej pozycji umocniła się natomiast Hiszpania. Najchętniej wybierane regiony to Costa Brava, Costa del Sol oraz Wyspy Kanaryjskie (szczególnie Teneryfa i Gran Canaria). Najpopularniejsze na majówkę w Hiszpanii są hotele 4-gwiazdkowe z All Inclusive. Średnio za taką wycieczkę w długi weekend trzeba zapłacić 1900 zł.

Najpopularniejsze kierunki na majówkę 2019 vs. 2018


Tak jak w latach ubiegłych w TOP 10 kierunków na majówkę znalazły się kraje bałkańskie: Albania, Chorwacja i Czarnogóra. Dużo większą popularność w 2019 roku zyskały Włochy, które w majówkę chcemy zwiedzać – wycieczki objazdowe to przeważający typ wyjazdu do Italii. Niezliczona ilość atrakcji turystycznych i zabytków, a do tego atrakcyjne ceny sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się spędzić majówkę na Malcie. W rankingu zabrakło natomiast Tunezji, która zdecydowanie chętniej wybierana była na wyjazdy Last Minute na początku 2019 roku. Pozostałe rezerwacje to głównie wyjazdy typu City Break (6,72%) do dużych europejskich miast oraz egzotyczne podróże (2,99%). Ze względu na duży udział wycieczek objazdowych, niemal 30% rezerwacji na majówkę to wycieczki autokarowe.

Na wypoczynek najchętniej wybieramy wakacje All Inclusive w hotelu 4-gwiazdkowym


Prawie 40% hoteli rezerwowanych na majówkę to obiekty 4-gwiazdkowe. Hotele o takim standardzie to najlepszy wybór ze względu na dobry stosunek jakości do ceny. Na długi weekend majowy z wyżywieniem w formule All Inclusive zdecydowało się prawie 60% naszych Klientów. Opcje z dwoma posiłkami lub wyłącznie ze śniadaniem wybrało 38%. Tylko niespełna 2% wyjazdów to rezerwacje bez wyżywienia.

fot. mat. prasowe

Standard hotelu na wyjazdy majówkowe w 2019

Prawie 40% hoteli rezerwowanych na majówkę to obiekty 4-gwiazdkowe.


Coraz więcej chcemy zobaczyć! Wycieczki objazdowe – nowym hitem na majówkę


Ponad 35% rezerwacji dokonanych przez serwis Fly.pl na weekend majowy to wycieczki objazdowe. W zeszłym roku na wycieczkę objazdową zdecydował się co dziesiąty Klient, w tym roku już co trzeci.
– Skąd wynika ten trend? Maj to idealna pora na zwiedzanie – rekomendujemy wycieczki objazdowe naszym Klientom ze względu na najlepszą pogodę oraz atrakcyjne ceny. Biura podróży z roku na rok rozszerzają swoją ofertę objazdówek, co sprawia, że coraz więcej Polaków wybiera atrakcyjny, gotowy pakiet, niż organizowanie wyjazdu na własną rękę. Dane sprzedażowe jasno wskazują na to, że w wakacje chcemy nie tylko wypoczywać, lecz także odkrywać – podsumowuje Grzegorz Bosowski.

Wenecja, Rzym, okolice Barcelony, Kapadocja oraz albańskie wybrzeże


Co chcemy zwiedzić? Zdecydowana większość wycieczek objazdowych to wyjazdy do Włoch (23,40%). Rzym i Wenecja – te miasta to szczególnie popularny kierunek podróży. Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania (17,02%), czyli najczęściej wycieczki na wybrzeże Costa Brava. Trzecie miejsce zajmują Turcja i Albania (12,77%). Najpopularniejsze wycieczki objazdowe do Turcji to podróże z programem obejmującym zwiedzanie najsłynniejszych cudów natury – księżycowej Kapadocji oraz wapiennych tarasów Pamukkale. Wycieczki do krajów bałkańskich to zazwyczaj pakiety obejmujące wypoczynek i zwiedzanie. Wśród pozostałych wyjazdów znalazły się m.in. tak egzotyczne miejsca jak Japonia i Pakistan oraz bliższe kraje: Francja, Holandia, Szwajcaria czy Białoruś.

Nie tylko samolotem! Cena ponad wygodą?


Coraz więcej osób decyduje się na wycieczki organizowane autokarem. Powodem tego są przede wszystkim dużo niższe ceny. Koszt wycieczek objazdowych na majówkę zależnie od środka transportu może różnić się nawet o 1000 zł. Przykładowo, ceny wycieczek objazdowych do Włoch na 5 dni zaczynają się od 1249 zł przy podróży autokarem oraz od 2199 zł samolotem. Wyjazdy na tydzień zależnie od środka transportu to koszt odpowiednio 1598 zł z przejazdem oraz 2199 zł z przelotem. Należy jednak pamiętać, że czas trwania wycieczki wydłuża się o ok. 2 doby przy podróży autokarem.

Majówka dla spóźnialskich – gdzie zostały wolne miejsca?


Do majowego weekendu pozostał tylko miesiąc, już niedługo rozpocznie się wielkie polowanie na wyjazdy Last Minute. Czy możemy liczyć na rabaty? Eksperci wakacyjni Fly.pl podpowiadają, gdzie znajdziemy jeszcze wolne miejsca:
– Oferty na wypoczynek z przelotem czarterowym są już praktycznie wyprzedane. Ostatnie miejsca znajdziemy w Turcji, słonecznych Emiratach Arabskich, na Kos w Grecji oraz na Maderze. Te kierunki polecam szczególnej uwadze tych, którzy planują urlop z dziećmi. Spóźnialscy mają wciąż do dyspozycji ciekawe wyjazdy realizowane tanimi liniami lotniczymi. Szczególnie polecam Hiszpanię (Majorka i Wyspy Kanaryjskie), Portugalię i greckie wyspy. Wiele ofert na majówkę jest też dostępnych na coraz popularniejszej Malcie oraz w Chorwacji. Na rabaty Last Minute mogą liczyć Ci, którzy mają możliwość przedłużenia majówki – wycieczki z wylotem 25.04. lub 01.05. są tańsze o nawet o -40%. Jednak ze względu na atrakcyjność terminu nie warto czekać do ostatniej chwili – radzi Monika Budzyńska, Ekspert wakacyjny Fly.pl.

fot. mat. prasowe

Wycieczki objazdowe majówka 2019

Jeśli wycieczka objazdowa to przede wszystkim Włochy.


Ostatnie miejsca na wypoczynek są jeszcze dostępne, co z objazdówkami?


– Wycieczki objazdowe to aktualny hit majówkowy. Do wyboru jest wciąż wiele egzotycznych podróży, np. do Chin, Tajlandii, Indii, Kenii lub na Sri Lankę. Bliższe i tańsze objazdówki samolotem to zwiedzanie Włoch, Francji, Hiszpanii czy Portugalii. W naszej ofercie dostępne są też kilkudniowe wyjazdów typu City Break, np. do Czech, Anglii czy na Litwę. W tym roku szczególnie popularne są też dłuższe wycieczki objazdowe autokarem. Na majówkę możemy wciąż pojechać do Holandii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Słowenii, Chorwacji, Albanii oraz Czarnogóry. Wybór jest duży, ale należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona – podpowiada Monika Budzyńska.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

3 3

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (3)

 • Re: Majówka 2019 - trendy

  leszekmarciniak / 2019-04-07 14:48:40

  Dla mnie tylko wczasy z Itaką. To profesjonalne biuro, które stara się zadowolić nawet najbardziej wybrendych. A ich oferty na 2019 rok zapowiadają sie naprawdę fantastycznie. odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Re: Majówka 2019 - trendy

  Alicja554 / 2019-04-07 17:02:46

  już 3 raz z rzędu będę leciała enterem na majówkę do Turcji. Jak się wcześniej zarezerwuje to tak za 1300 dobre wczasy da się zarezerwować i to w hotelach 5 gwiazdkowych z dobrym jedzeniem i standardem. nad naszym morzem to zimno o tej porze roku i nie da się opalać a tam wszytko jest odpowiedz ] [ cytuj ]

 • party camp majówka

  nikolet89 / 2019-04-08 13:27:25

  Komentarz edytowany 1 raz (ostatnio 2019-04-08 13:27:50)

  Chorwacja! tam właśnie spędzę tegoroczną majówkę z Party Camp i cieszę się, że został niecały miesiąc :D odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: