eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Smartfony Huawei P30 i P30 Pro

Smartfony Huawei P30 i P30 Pro

2019-03-27 10:09

Smartfony Huawei P30 i P30 Pro

Huawei P30 Pro © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Huawei prezentuje smartfony P30 i P30 Pro. Model P30 Pro został wyposażony w cztery obiektywy, w 10-krotny zoom hybrydowy i 50-krotny zoom cyfrowy, a P30 - w trzy obiektywy, opracowane we współpracy z marką Leica. W poczwórnym aparacie modelu P30 Pro znajduje się też superczuły sensor, który zapewnia wysoką jakość zdjęć i filmów wideo wykonanych w słabym świetle, nawet w nocy.
Huawei P30 Pro ma ekran OLED o przekątnej 6,5”, natomiast Huawei P30 – ekran OLED o przekątnej 6,1”. Rozdzielczość ekranów w obu modelach to FullHD+. W smartfonach zastosowano rozwiązanie DewDrop, czyli nieduże wcięcie na ekranie, w którym znajduje się przedni aparat fotograficzny. Obudowa telefonów ma zaokrąglone krawędzie, a połączenie szkła i metalu wpisuje się w najnowsze trendy wzornictwa. Skaner odcisku palca zintegrowany jest z wyświetlaczem.

Aparat główny Huawei P30 i P30 Pro wykorzystuje obiektyw o rozdzielczości 40MP z przesłoną f/1.6 (do potwierdzenia: czy w modelu P30 f/1.8) oraz ultraszerokokątny obiektyw o rozdzielczości 20MP (w modelu P30 – 16 MP) z przesłoną f/2.2. Kolejnym jest teleobiektyw o rozdzielczości 8MP. Czwarty obiektyw w Huawei P30 Pro to rozwiązanie typu ToF (z ang. Time of Flight). Dzięki niemu, smartfon oblicza odległości w przestrzeni kadru, co umożliwia uzyskanie jeszcze bardziej artystycznego efektu Bokeh polegającego na większym rozmyciu bardziej oddalonych od aparatu przestrzeni lub obiektów.

Aparaty fotograficzne obu modeli zostały wyposażone w innowacyjny sensor SuperSpectrum. Dzięki temu rozwiązaniu, czułość ISO aparatu P30 Pro w trybie automatycznym wynosi nawet 410 tysięcy - prawie 4-krotnie więcej w porównaniu do poprzednika, modelu Huawei P20 Pro. Dzięki sensorowi SuperSpectrum można wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nocne, a także nagrywać wideo w trybie nocnym, co jest innowacyjną propozycją w przypadku smartfonów jako takich.

fot. mat. prasowe

Huawei P30 Pro - Amber

Model P30 Pro został wyposażony w cztery obiektywy.


Przedni aparat Huawei P30 i P30 Pro wyposażony jest w obiektyw o rozdzielczości 32MP z przesłoną f/2.0.

Modele Huawei P30 i Huawei P30 Pro oferują użytkownikom zupełnie nową jakość jeśli chodzi o wideo. Sensor SuperSpectrum pozwala uzyskać wysokiej jakości nagranie nawet przy bardzo słabym świetle, a udoskonalona stabilizacja optyczna OIS (Optical Image Stabilization) w aparacie oraz stabilizacja obrazu wspierana przez sztuczną inteligencję AIS (Huawei AI Stabilization) minimalizują zakłócenia wywołane przez drgania ręki, także podczas rejestrowania w jakości 4K przy płynności 60fps (dotyczy Huawei P30 Pro). Dodatkowo, peryskopowy SuperZoom pozwala uzyskać niezwykle wyraziste zbliżenia.

fot. mat. prasowe

Huawei P30 Pro - ekran

Huawei P30 Pro ma ekran OLED o przekątnej 6,5”.


Kolejną nowością w modelach z serii P30 jest funkcja Huawei Dual-View. Wykorzystuje ona obiektywy aparatu głównego smartfona i pozwala na nagrywanie dwóch klipów jednocześnie - jeden w ujęciu szerokokątnym, a drugi w zbliżeniu (funkcja dostępna w kolejnych aktualizacjach oprogramowania).

Huawei P30 Pro i Huawei P30 wspomagane są przez sztuczną inteligencję wbudowaną w dedykowany, podwójny chipset procesora Kirin 980. Specjalne algorytmy sztucznej inteligencji rozpoznają w czasie rzeczywistym różne obiekty i sceny, a także tło. Sztuczna inteligencja wyręcza użytkownika w wyborze najlepszych z możliwych parametrów, takich jak oświetlenie i cieniowanie, a także wypoziomowanie sceny.
Huawei AI HDR+ umożliwia zarówno głównej jak i przedniej kamerze robienie wyraźnych zdjęć pod światło, eliminując efekty prześwietlenia i przyciemnienia. Tymczasem funkcja Super Portrait, również wykorzystująca AI, pozwala uchwycić ostrość najdrobniejszych szczegółów portretu przy artystycznym nieostrym tle.

Huawei P30 Pro został wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh. Huawei P30 został wyposażony w baterię o pojemności 3650 mAh.

OneHop to nowa, innowacyjna funkcja telefonów z serii P30 oraz jednego z ultrabooków Huawei, pozwalająca na bardzo szybkie i proste przenoszenie plików z jednego urządzenia na drugie. Wystarczy przyłożyć Huawei P30 lub Huawei P30 Pro do komputera MateBook 13 i bezpiecznie przenieść dane między urządzeniami. Niepotrzebny jest kabel, Wi-Fi ani USB. Funkcja umożliwi przeniesienie nawet 500 zdjęć w minutę, a transfer 1GB filmu zajmuje dzięki OneHop tylko około 42 sekundy.

Huawei P30 Pro (wersja 8+256G) dostępny jest na polskim rynku w czterech wariantach kolorystycznych: opal, aurora niebieski i czarny, natomiast bursztynową wersję będzie można kupić tylko w sklepie Huawei Warszawa w Arkadii. Model Huawei P30 Pro w wersji 6+128G dostępny jest w trzech kolorach: opal, aurora niebieski i czarny - tak samo jak model P30.

Rekomendowane ceny:
  • Huawei P30 Pro (wersja 8+256G): 4 299 PLN
  • Huawei P30 Pro (wersja 6+128G): 3 799 PLN
  • Huawei P30: 2 999 PLN

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Smartfon Samsung Galaxy A70

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: